Türkiye ile Azerbaycan arasında gerçekleşen anlaşma kapsamında, Kahramanmaraş'ta konut, ilköğretim okulu, anaokulu ve kültür merkezi yapımına dair iş birliği planları hayata geçiyor. Nahçıvan'da 25 Eylül tarihinde imzalanan anlaşma, Resmi Gazete'de yayımlanarak resmiyet kazandı.

Yapay zeka bunu da yaptı! Kahramanmaraş karşılaştırması şaşırttı! Yapay zeka bunu da yaptı! Kahramanmaraş karşılaştırması şaşırttı!

Detaylar ve İmza Töreni

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Azerbaycan Cumhuriyeti Hükümeti arasındaki anlaşmayı, Türkiye adına Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ve Azerbaycan adına Şehir Planlama ve Mimari Devlet Komitesi Başkanı Anar Guliyev imzaladı.

Süre ve Koşullar

Anlaşma, 10 yıl boyunca geçerli olacak ve tarafların 6 ay önce feshetmemesi durumunda aynı şartlarla 5 yıl daha uzatılabilecek. Anlaşmanın temel hedefleri arasında, depremden etkilenen Kahramanmaraş'ın konut ihtiyacını karşılamak ve bölgenin sosyal-kültürel gelişimine katkı sağlamak bulunuyor.

Bu önemli iş birliği, bölgenin kalkınmasına yönelik atılan adımlar arasında dikkat çekiyor. Konut, eğitim ve kültür alanlarındaki projelerle Kahramanmaraş, Türkiye-Azerbaycan iş birliğinin somut ve olumlu bir sonucunu yaşayacak.