MHP Kahramanmaraş Milletvekili Zuhal Karakoç Dora, TBMM'nin tatil dönemini etkili bir şekilde değerlendirmeye devam ediyor.

Ankara'da bulunan bakanlıklar ve genel müdürlüklerde gerçekleştirdiği ziyaretlerle, 6 Şubat Kahramanmaraş Depremi'nin olumsuz etkilerini gidermeye yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Son olarak, deprem nedeniyle zarar gören Kahramanmaraşlı hayvan yetiştiricilerinin sorunlarını ele almak amacıyla Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Mustafa Kayhan'ı ziyaret etti.

deprem-sonrasi-kahramanmarasli-ureticilere-umut-mhpli-vekil-mujde

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Doç. Dr. Zuhal Karakoç Dora, ziyaret sırasında depremin hayvan yetiştiriciliği üzerindeki olumsuz etkilerini masaya yatırdıklarını ve yakın bir zamanda dağıtılacak olan büyükbaş hayvanların dağıtım sürecini, hayvancılıkla uğraşan vatandaşlara verilecek olan üretici desteğini ele aldıklarını belirtti.

Kahramanmaraş'ta skandal olay: 13 yaşındaki kız çocuğu hamile kaldı! Kahramanmaraş'ta skandal olay: 13 yaşındaki kız çocuğu hamile kaldı!

Karakoç Dora, "Kahramanmaraşımıza çok olumlu gelişmeler ve müjdeler sunmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

Ayrıca, MHP Kahramanmaraş Milletvekili Karakoç Dora, Elbistan'da bulunan Türkiye'nin üçüncü büyük et borsası olan Elbistan'da Et ve Süt Kurumu'nun kesimhanesi olmamasının bölgedeki üreticiler için maddi zorluklar doğurduğunu ifade etti.

Bu bağlamda, Et ve Süt Kurumu ile Elbistan'da uygun şartlara sahip kesimhaneler arasında anlaşma sağlanması için taleplerde bulunduklarını söyledi. Ziyaret sırasında Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Mustafa Kayhan'ın kesimhanelerle hızlı bir şekilde anlaşma yapılması talimatını verdiğini aktaran Karakoç Dora, bu adımın Elbistanlı üreticilere büyük bir destek olduğunu vurguladı.

Milletvekili Zuhal Karakoç Dora, MHP'nin ilçe kongreleri programı kapsamında Kahramanmaraş'taki ziyaretlerine hafta sonuna kadar devam edeceğini belirtti.