Merkez Bankası açıkladı! Kredi kartı faiz oranı değişti Merkez Bankası açıkladı! Kredi kartı faiz oranı değişti

Büro Memurları Sendikası Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) yönetici ve uzmanlarına 30 bin liraya kadar ek tazminat verilmesi önerisinin sadece bu kurum personelini kapsamasına karşı çıkarak, benzer iyileştirmelerin tüm memurları içermesi gerektiğini ifade etti.

MAAŞ ADALETSİZLİĞİNE KARŞI TEPKİ

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edilen önergeyle ilgili olarak Büro Memur-Sen, sadece BDDK personeline yönelik ek tazminatın maaş adaletsizliğini artıracağına dikkat çekti.

Yusuf Yazgan, yapılan düzenlemenin tüm kamu çalışanlarını kapsaması gerektiğini belirtirken, BDDK özelindeki iyileştirmenin Ankara’dan İstanbul’a taşınma gerekçesiyle yapıldığını hatırlattı.

KİRALAR VE YAŞAM MALİYETİNDEKİ ARTIŞA DİKKAT

Yazgan, özellikle büyük şehirlerde ve turizm bölgelerinde görev yapan memurların yüksek kira maliyetleri nedeniyle sıkıntı yaşadığına vurgu yaparak, bu durumun sadece BDDK personelini değil, diğer kurumlardaki memurları da etkilediğini ifade etti.

ENFLASYON MAĞDURLARINA KİRA VE LOJMAN YARDIMI

Enflasyonun yol açtığı mağduriyetleri telafi etmek adına kamu görevlilerine kira ve lojman yardımı yapılması gerektiğini belirten Yazgan, bu konuda adil bir düzenlemenin tüm memurları kapsaması gerektiğini dile getirdi.

"DÜZENLEME KABUL EDİLEMEZ"

Yusuf Yazgan, 30 bin liralık ilave artışın ortalamada bir memur maaşının üzerinde olduğuna dikkat çekerek, düzenlemenin Plan ve Bütçe Komisyonundan geçmesini kabul edilemez olduğunu kaydetti.

Yazgan, "Aynı iyileştirme büro memurları başta olmak üzere tüm memurlar için yapılmalı" şeklinde görüşlerini paylaştı.