Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Vali Mükerrem Ünlüer ile birlikte Doğukent Yerinde Dönüşüm Ofisi'ni ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundu. Ziyarette Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay da yer aldı.

HIZLANDIRILMIŞ YERİNDE DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI

Başkan Güngör, Doğukent'te tamamen yıkılmış ve eskiden kooperatif olan bir alanda, yerinde dönüşümün hızlandırılması için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Dulkadiroğlu Belediyesi ile ortak bir çalışma yürüttüklerini belirtti. Güngör, bu çerçevede yapılan çalışmaların alt ve üstyapısıyla daha dirençli bir Kahramanmaraş oluşturmayı hedeflediklerini vurguladı.

Dönüşüm Ofisi (1)

İNŞAAT ALANLARINDA KAT SINIRLAMASI

Dulkadiroğlu ilçesinde hasar ve zemin durumları göz önünde bulundurularak, mümkün olduğu ölçüde inşaat alanı korunarak kat sayısını 5 ile sınırladıklarını ifade eden Başkan Güngör, bu kararın ilçedeki dönüşüm sürecine olumlu katkı sağlayacağını dile getirdi.

Kahramanmaraş'ta skandal olay: 13 yaşındaki kız çocuğu hamile kaldı! Kahramanmaraş'ta skandal olay: 13 yaşındaki kız çocuğu hamile kaldı!

SORUNLARA ÇÖZÜM ODAKLI ÇALIŞMA

Başkan Güngör, Doğukent'teki yerinde dönüşüm çalışmalarının yanı sıra genel olarak şehirdeki dönüşüm çabalarını sürdürdüklerini belirterek, "İnşallah hemşehrilerimizin sorunlarını kısa sürede çözüme kavuşturacağız" dedi. Ayrıca, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay da ziyaret kapsamında yapılan çalışmalara desteklerini sürdüreceklerini ifade etti.