Partilileri ve dostlarıyla birlikte müracaat formunu Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkan Yardımcısı Ahmet Saka’ya teslim eden Büyükdereli; “Doğduğum, büyüdüğüm, çocukluğumu, gençliğimi geçirdiğim, her köşe taşında anılar biriktirdiğim, 30 yıla yakın bir süredir mesleğimi onurla icra ettiğim memleketim Kahramanmaraş’a hizmet için varım.” Dedi.

HEDEFİMİZ GELECEK NESİLLERE DAHA YAŞANABİLİR BİR KENT BIRAKMAK

En büyük hedefinin gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir kent bırakmak olduğunu belirten Ak Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Av. Mustafa Büyükdereli açıklamasını şöyle sürdürdü;

aday-adayligi-aciklamasi

Kahramanmaraş'ta feci kaza! İşçi servisi devrildi: Yaralılar var Kahramanmaraş'ta feci kaza! İşçi servisi devrildi: Yaralılar var

“Kahramanmaraş’ımızı dününden daha iyi hale getirmek, özellikle de 6 Şubat Depremi sonrası bekleyen konulara ivedilikle çözüm bulmak, şehrin vizyonunu, yaşam kalitesini her açıdan geliştirmek ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir kent mirası bırakabilmek için 31 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimlerde, Onikişubat İlçesi kurucu yönetim kurulu üyesi olarak başlayarak uzun yıllar çeşitli kademelerinde görev yapmaktan onur duyduğum AK Partimizden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurumu 14 Kasım 2023 tarihi itibariyle yapmış bulunuyorum.

DAHA HIZLI DAHA GÜÇLÜ BİR YÖNETİM VİZYONU İÇİN

Söz konusu seçimler taşıdığı anlam itibariyle fevkalade önem arz etmektedir. Ülkemiz ve özellikle de şehrimiz açısından adeta yeni bir ruhun doğuşunu işaret etmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğindeki Türkiye Yüzyılı ülküsünün bir gereği olarak daha hızlı, daha yüksek ve daha güçlü bir yönetim vizyonuna ihtiyaç duyulmaktadır.

mustafa-buyukdereli

ENERJİMİİZN KAYNAĞI GENÇLERİMİZ OLACAK

Bu kutlu yolda referansım noktamız tarihsel ve kültürel mirasımız olacak iken, enerjimizin kaynağı gençlerimiz, genç ve pırıl pırıl beyinlerimiz olacak. Tecrübe ve dinamizmi birlikte harmanlayan, liyakat odaklı, katılımcı, sosyal, şeffaf ve adil bir belediyecilik anlayışı ile şehri bir baştan bir başa yapılandırmaya kararlıyız. Başta Partimizin tüm kıymetli üyeleri ve siz değerli basın mensupları olmak üzere tüm Kahramanmaraş kamuoyuna bu göreve hazır olduğumu saygıyla bildiriyorum.”

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayan ilk isim olan Av. Büyükdereli çalışmalara da hızlı başladı.

Editör: İsa Aslantaş