Kahramanmaraş'ın merkezi Dulkadiroğlu Belediyesi ve Dulkadiroğlu Halk Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen dikiş nakış kursu, öğrencilerin Filistinli çocuklar için elbiseler dikerek anlamlı bir projeye imza atmalarına vesile oldu.

KURSİYERLER, FİLİSTİNLİ ÖĞRENCİLER İÇİN ELBİSE DİKİMİNE BAŞLADI

Dulkadiroğlu Muhammet Murat Akkurt Gençlik Merkezi'nde devam eden dikiş nakış kursu, öğrencilere Filistinli akranlarına destek olma fırsatı tanıdı. Dulkadiroğlu Belediyesi ve Dulkadiroğlu Halk Eğitim Merkezi'nin sağladığı destekle başlatılan projede, kursiyerler kendi emekleriyle kıyafetler dikmeye başladı.

Kurs yetkilisi, kıyafetlerin kısa sürede tamamlanarak Filistin'e gönderileceğini belirtirken, kursiyerlerin projeyi büyük bir özveriyle gerçekleştirmek için yoğun bir çaba sarf ettiğini vurguladı.

DLK_5543

Büyükşehir, Yazar – Okur Buluşmalarını Sürdürüyor Büyükşehir, Yazar – Okur Buluşmalarını Sürdürüyor

BAŞKAN NECATİ OKAY'DAN TEŞEKKÜR MESAJI

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, projeye katkı sağlayan herkese teşekkürlerini iletti. Filistin'de yaşanan acı olaylara dikkat çeken Başkan Okay, devletin ve milletin bu konuda duyarsız kalmadığını ve katledilen çocuklara yönelik çeşitli girişimlerde bulunduğunu belirtti.

Gençlik Merkezi'nde faaliyet gösteren kursiyerlerin duyarlılığına vurgu yapan Başkan Okay, bu anlamlı projenin kendilerini memnun ettiğini dile getirerek, kursiyerlere her zaman destek olacaklarını belirtti.