Kızılay Dulkadiroğlu Başkanlığı Gıda ve et yardımında bulundu!

Dulkadiroğlu Kızılay Başkanlığı Sokağa çıkma yasağında yemek pişmeyen ev kalmasın diyerek gıda ve et dağıtımında bulundu!

Kızılay Dulkadiroğlu Başkanlığı Gıda ve et yardımında bulundu!

Kızılay ekipleri tarafından Dulkadiroğlu ilçesinde maddi durumu iyi olmayan dul ve yetimlere gıda yardımı yapıldı.


Kızılay Dulkadiroğlu gıda yardımını , 91 Haneye gıda, et ve yetimlere ise giysi ulaştırıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan Kızılay Dulkadiroğlu Şube Başkanı Gürcan Gürbüz, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de korana virüs salgınının devam ettiğini belirterek, “Dulkadiroğlu ilçemizin 91 hanesinde bulunan yetim, dul ve maddi durumu elvermeyen aileleri tespit ettik. İki gündür ilçede ciddi bir şekilde çalışmamız vardır. Gördüğünüz gibi ihtiyaç sahibi vatandaşlarımza yardımları ulaştırarak veriyoruz. Bizde bundan sonra daha aktif bir şekilde bu faaliyetlerimizi devam ettireceğiz. Devletimiz ve genel başkanlığımızca tarafımıza gönderilen gıda kolilerini ve Etleri ilçemizde maddi durumu el vermeyen dul ve yetimlere özellikle ilk başta dağıtmaya başladık. Korona virüs ve soğuk hava koşulları nedeni ile işe gidemeyen zor durumda olan ailelerimize gıda paketlerini ulaştırmaya çalıştık. Bundan sonrada “Yemek pişmeyen ev kalmasın diyerek Yemeksiz ocak bulunmaması için çabalarımız devam edecek!’’ dedi.


Eşinin vefat eden ve 2 kız çocuğu ile birlikte Namık Kemal mahallesinde  yaşayan Aycan Çelik (50) adlı kadın ise yardımlarından dolayı Kızılay ekibine teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63