EĞİTİM: İşte bu da mobil 'Otobüs Anaokulu''

EĞİTİM: İşte bu da mobil 'Otobüs Anaokulu''

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesine bağlı Beyoğlu beldesinde bir öğrenci velisi, Aşağı Sarılar İlköğretim Okulu’nun ana sınıfındaki çocuğuna otobüste eğitim verildiği gerekçesiyle okul müdürü ve ilçe milli eğitim müdürlüğü hakkında suç duyurusunda bulundu.

Beyoğlu beldesindeki Aşağı Sarılar İlköğretim Okulunun ana sınıfına eski bir otobüste eğitim verilmesi bazı velilerin tepkisine neden oldu. Okul bahçesine park edilen otobüste çocuklarının eğitim gördüğüne dikkati çeken veliler, otobüsün bir an önce gönderilmesini istedi.

6 yaşındaki çocuğunu bu yıl anaokuluna yazdırdığını söyleyen ve çiftçilikle uğraşan Talip Polat (42), öğrencilerin otobüste eğitim göreceğini öğrendiğinde şok olduğunu ifade etti.

Okul idaresi ile defalarca görüştüğünü anlatan ve aynı zamanda MHP Belde Başkanı da olan Polat, ''Çocuğum yeni eğitim ve öğretim yılı başladığında büyük bir hevesle okula geldi. Ancak otobüste eğitim göreceğini öğrendiğinde bana bazı sorular sormaya başladı. Böyle bir şey olabilir mi? Hangi çağda yaşıyoruz'' dedi.

Gerek okul idaresi, gerekse ilçe milli eğitim müdürlüğü ile görüştüğünü ancak bir netice alamadığını vurgulayan Polat, çocukların otobüste psikolojilerinin bozulacağını, bundan dolayı okul müdürü Mehmet Hasırcı ile ilçe milli eğitim müdürlüğü hakkında Türkoğlu Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi.

Küçücük çocukların otobüse sığdırılmaya çalışıldığını iddia eden Polat, şöyle konuştu: ''Bir kere çocuklarda psikoloji denen bir şey kalmaz. Çünkü diğer arkadaşları sınıfta, kendileri ise otobüste. Ayrıca sıcak havalarda otobüsün içi hamam gibi oluyor. Hava sirkülasyonu yok. Klima takılmış, bu sefer de çocukların sağlığı bozuluyor. Yetkililerin bir an önce bu konuya el atmasını istiyorum. Aksi takdirde çocuklarımı okula göndermeyeceğim.''

Öte yandan; üzerinde ‘Senem Ayşe Anaokulu Kelebekler sınıfı’ yazılı olan eski belediye otobüsün kent merkezindeki Senem Ayşe Anaokulu’na ait olduğu ve periyodik olarak anaokulu olmayan yerleri gezerek hizmet sunmakta olduğu bilgisine ulaşıldı. Otobüste ders gören çocuklar daha sonra teneffüste dışarıya çıkıyorlar. (LÜTFİ YIKAN / www.kanal46.com)

YASAL UYARI: HABER METNİ İLE FOTOĞRAFLARIN BASIN-YAYIN ORGANLARI VE İNTERNET SİTELERİ TARAFINDAN 'KANAL 46' ADI KAYNAK VE MAHREÇ GÖSTERİLSE DAHİ İZİNSİZ OLARAK İKTİBAS EDİLMESİ KESİNLİKLE YASAKTIR. BU YASAĞA UYMAYANLAR İDARİ VE MALİ CEZALARI PEŞİNEN KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR. KANAL 46 BU KONUDAKİ TELİF VE YAYIN HAKLARINI SAKLI TUTAR.. KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURULUR...

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2010, 07:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63