Eğitim Kurumlarının ihtiyaçları tespit ediliyor

Eğitim Kurumlarının ihtiyaçları tespit ediliyor

Kahramanmaraş’ta Valilik Emriyle Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Komisyonlar görevlerine başlayarak tespitlerini mahallinde inceleyerek yapıyor.

Kent merkezi, ilçe ve köylerinde faaliyetlerini sürdüren eğitim kurumlarının ihtiyaçlarını mahallinde tespitinin yapılması amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan 9 komisyon görevlerine kar, kış demeden tüm hızıyla devam ediyor.

Milli Eğitim şube ve müdür yardımcılarından 1, ilköğretim müfettişlerinden 1 kişinden oluşan komisyonda incelenip tespiti yapılan okulun müdürü ve o mahallenin ve köyün muhtarının da imzası bilgi formlarında yer alacak. Ayrıca tespiti yapılan okulun önünde komisyon üyeleri okulun tabelası görülecek şekilde fotoğraf çektirecekler. Çekilen bu fotoğraflar okullarla ilgili hazırlanacak sunuda kullanılacak.

Komisyonlar okullara yaptıkları ziyaretleri en geç 23 Ocak 2009 tarihine kadar tamamlayacaklar ve kurum bilgi formlarının yazılı çıktısı ile elektronik ortamda alınan çıktılarını MEM Strateji Geliştirme şubesine teslim edecekler.

Hazırlanan sunu çalışması 19 Şubat 2009 günü Kahramanmaraş Valisi Mehmet Niyazi Tanılar’a sunulacak.

Sunuda Okul bilgileri, Binanın Fiziki ve Donanım Bilgileri, Personel Bilgileri, İstek ve İhtiyaç Bilgileri 4 ana başlık altında olmak üzere geniş kapsamlı ve detaylı olarak anlatılacak. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2009, 11:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63