'Hukuk devletinde mi ormanda mı yaşıyoruz?'

'Hukuk devletinde mi ormanda mı yaşıyoruz?'

Türk Eğitim Sen Kahramanmaraş 1 No’lu Şube Başkanı Mustafa Gökhan, MHP Kahramanmaraş Belediye Başkan adayı Mustafa Daşcı’nın yerine Endüstri Meslek Lisesi Müdürlüğü görevine Tuncer Okumuş’un atanmasını eleştirerek; “Önce Tuncer OKUMUŞ hocamıza hayırlı olsun diyoruz. Yakışır da. Ancak öyle;” ben yaptım oldu, bitti” mantığıyla devlet yönetilemez” dedi.

Bugün sabah sendika binasında Kanal 46'nın da takip ettiği bir basın toplantısı düzenleyen Gökhan, şunları kaydetti: “

“Milli Eğitim Bakanımız Sayın Hüseyin Çelik, Endüstri Meslek Lisemize usulsüz bir atamayla Kahramanmaraş’ımızın gündemine yine oturdu.

Önce Tuncer OKUMUŞ hocamıza hayırlı olsun diyoruz. Yakışır da. Ancak öyle; “ben yaptım oldu, bitti” mantığıyla devlet yönetilemez.

Milli Eğitim Bakanlığı mı yapıyor Sayın Hüseyin ÇELİK, yoksa kurallarını kendisinin tespit ettiği bir oyun mu oynuyor? Sorsanız kendisine, kendisi de cevaplayamayacaktır.

Bir okul, yasa gereği, duyuruya çıkarılmadan o okula atama yapılamaz. Bu yönetmeliği yayımlayan sayın bakanın kendisidir. Kendisinin çıkardığı yönetmeliğe uymayan yine sayın bakanın bizzat kendisidir. Kendisin uymadığı yönetmeliklere sayın bakan kimlerin uymasını beklemektedir? Sayın Bakan ülkenin bir hukuk devleti olduğunu sık sık unutmaktadır. Şunu sayın bakanımıza hatırlatmak isterim: Burası Türkiye Cumhuriyetidir ve bir hukuk devletidir. Orman kanunlarının değil, hukukun üstünlüğünün yaşandığı bir ülkedir. Mahkemece bozulacağından emin olduğunuz halde iki güzel insanı da yıpratıyor, insanların öfkesini kazanıyorsunuz. Ülkemizin öfkeye değil, sevgi ve saygıya ihtiyacı vardır.

Ayrıca, Sayın Tuncer Okumuş Bey kimdir? Sayın Mustafa Daşcı’nın değer verdiği ve değer verdiğini de her platformda göstermekten mutluluk duyduğu bir çalışandır. Merak edenler Endüstri Meslek Lisesi’nden ve hatta Tuncer Bey’in bizzat kendisinden bu tabloyu rahatlıkla öğrenebilirler.

Hadisenin bir başka boyutuna gelince; Kahramanmaraş’ımızda idarecilikleri 5-6 yıldan bu yana vekaletle yönetilen yüzlerce okul dururken, adaylığından dolayı boşalan bir okula birden bire hem de bakan oluruyla atama yapılmasını ‘yangından mal kaçırmak’ olarak niteliyor ve gayrı ahlaki bulduğumuzu ifade ediyoruz. Kamuoyuna saygılarımla.” (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2009, 09:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kürşat Yıldız
Kürşat Yıldız - 13 yıl Önce

Sn Gökhan siz ne hukukundan bahsediyorsunuz. Hukukun partilere göre değiştiğini, uygulama alanlarında hep görüyoruz. Korku ve şiddetten medet uman siyasetçiler kısa süre yok olmuşlardır. Herkesin hesabı olsun önemli olan"Allahın" hesabıdır.

seda akyol
seda akyol - 13 yıl Önce

Aynı olay sıtkı güvenç in başına gelmedimi.Bu bir AKP klasiği.Ben yaptım oldu mantığının yürürlükte olduğu bir ilde bu ili idare edenlerden çok daha farklı bir şey beklemek yanlış olurdu.Çünkü memleketin yönetimini ele almış kendini asil ilan edenlerin klasik oyunu bu.Çok fazla söze de gerek yok.Bu gidişe bir dur demek zamanı gelmedimi sizce.

SIRADAKİ HABER