Otogarda kütüphane hizmeti

Otogarda kütüphane hizmeti

Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesinde otogarda oluşturulan kütüphane, yolcu ve esnafa kitap okuma imkanı sunuyor.


KAHRAMANMARAŞ (AA) - Andırın ilçesinde otogarda oluşturulan kütüphane, yolcu ve esnafa kitap okuma imkanı sunuyor.


Tufanpaşa İlkokulu'nun, Kütüphaneler Haftası kapsamında otogarda oluşturduğu kütüphane, Kaymakam Alper Çiftçi tarafından hizmete açıldı.


Çiftçi, açılışta, uygulamanın, kitap okuma alışkanlığı kazanılmasına katkı sağlayacağını söyledi.


Kitabı "iyi bir dost olarak" olarak nitelendiren Çiftçi, "Kitapları sahiplenebilirsek, onlarla yaşama olgusunu kendimize benimsetebilirsek toplumumuza ahlaki yönden daha iyi şeyler katmak için fırsat yakalayabiliriz. Projeyi uygulayanlara teşekkür ediyorum" dedi. 


Okul Müdürü Avni Doğan ise Kütüphaneler Haftası'nı farklı etkinlikle kutlamak için projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.


Otogar esnafı ve yolcuların kitap okuma alışkanlığı kazanmalarına katkı sunmayı amaçladıklarına işaret eden Doğan, "Bilinçli birey olmak ve insanların kendilerini geliştirilmesi için projeyi hayata geçirdik. Umarım faydalı olur. Şimdiden esnaflarımız ve yolcular kitap okumaya başladı" diye konuştu.


Törene, Belediye Başkanı Baki Tezcan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Cömert ve Şube Müdürü Reşit Yağız, AK Parti İlçe Başkanı Şaban Avcı, Andırın Şoförler ve Otomobilciler Oda Başkanı Alparslan Dikişçioğlu ve öğrenciler katıldı.


(AA)

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2014, 06:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66