Elbistan Devlet Hastanesi, bölgenin en kapsamlı sağlık merkezi olarak adlandırılırken, hastanede gerçekleştirilen açık kalp ameliyatıyla önemli bir başarıya imza atıldı.

Operasyon, Ankara Bilkent Şehir Hastanesi'nde görev yapan Prof. Dr. Levent Mavioğlu ve Elbistan Devlet Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi bölümü tarafından gerçekleştirildi.

İLK AÇIK KALP AMELİYATI 62 YAŞINDAKİ KADIN HASTAYA YAPILDI

Hastanede, 62 yaşındaki bir kadın hastaya açık kalp ameliyatı yapılması, bölge sağlık hizmetlerinde bir ilki temsil ediyor. Saatler süren operasyonun ardından hastanın yoğun bakıma alındığı ve iyileşme sürecinin sorunsuz bir şekilde devam ettiği bildirildi. Elbistan Devlet Hastanesi yetkilileri, açık kalp ameliyatlarının hastanede devam edeceğini duyurdu.

SAĞLIK BAKANI DR. FAHRETTİN KOCA'DAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Elbistan Devlet Hastanesi'nde gerçekleştirilen ilk açık kalp ameliyatının ardından açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, “Kahramanmaraş Elbistan Devlet Hastanesinde ilk açık kalp ameliyatı yapıldı. Hastamıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, ekibimizi kutluyoruz” ifadelerini kullanarak hastanedeki açık kalp ameliyatlarının devam edeceğini belirtti.

31 Mart seçimleri | Onikişubat'ta Hanifi Toptaş rüzgarı 31 Mart seçimleri | Onikişubat'ta Hanifi Toptaş rüzgarı

REKTÖR PROF. DR. ALPTEKİN YASIM: "GERÇEKTEN GÜZEL BİR AMELİYAT OLDU"

Ameliyatın güzel bir şekilde gerçekleştiğini belirten Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım, “Bugün Elbistan Devlet Hastanesi için tarihi bir gün. Gerçekten güzel bir ameliyat oldu. Bundan sonra Elbistan Devlet Hastanesi'nde açık kalp ameliyatları devam edecek, yapılacak” dedi.

PROF. DR. LEVENT MAVİOĞLU: "ELBİSTAN'IMIZDA BİR İLKE VESİLE OLMAKTAN GURUR DUYUYORUZ"

6 Şubat depremlerinin ikincisinin merkez üssü olan Elbistan'da gerçekleşen açık kalp ameliyatıyla ilgili konuşan Kalp Damar Cerrahisi Prof. Dr. Levent Mavioğlu, “6 Şubat'ta büyük bir deprem yaşayan Elbistan'ımızda bir ilke vesile olmaktan gurur duyuyoruz. Her şey yolunda gitti. Emeği geçen tüm ekibe teşekkürleri bir borç biliriz” şeklinde konuştu.

ŞÜKRAN DOLU SÖZLER

Açık kalp ameliyatı olan hasta, operasyon sürecinde gösterilen ilgi ve özeni vurgulayarak, “Bütün profesörler, hemşireler hep yanı başımdaydı. Hepsinden Allah razı olsun. Çok şükür şimdi iyiye gidiyoruz. Hepsine teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.