Astroloji size partneriniz veya hoşlandığınız kişi hakkında çok şey söyleyebilir. Yatakta ne kadar iyi olduklarını, karşılarındakinden ne beklediklerini, nelerden etkilenebilecekleri ve elbette aldatma ihtimallerini... Aldatmak söz konusu olduğunda sekse düşkünlükleri ile bilinen Akrepler ve Boğalar her zaman günah keçisidir ancak yakın zamanda yapılan bir ankette en çok aldatan veya aldatma eğilimi gösteren burçların Aslanlar olduğu ortaya çıktı. Partnerinizin listede hangi sırada olduğunu görmek ister misiniz? Peki hangi burçların neden aldatabileceğini? İşte o liste!

1. Aslan

1. Aslan 

Aslanlar dramayı sever. Ateşli kişilikleriyle göstermeyi severler. Yaklaşık yüzde 36'sı ya aldattı ya da aldatmaya yaklaştı. Bu listedeki en yüksek yüzde! Peki neden? Aslanlar ilgi odağı olmak ister ve Aslan'ı yeterince alkışlamıyorsan bunu yapabilecek hayran kitlelerine gidebilirler.

2. Koç

2. Koç 

Araştırmaya katılan Koç burçlarının yüzde 34'ü daha önce aldattı veya aldatmaya yaklaştı. Koç zodyaktaki ilk burçtur, bir ateş grubu burcudur ve Mars tarafından yönetilir. Bu yüzden çok dürtüseldir. Bazıları bunun üstesinden gelebilseler de, düşünmeden hareket etmeye eğilimlidirler. Aldatıyorlarsa sebebi budur.

3. İkizler

3. İkizler 

İkizler altında doğan insanlar tipik olarak geçici ilişkileri tercih ederler; bu nedenle yüzde 31'inin aldatması veya aldatmaya yaklaşması şaşırtıcı değildir. Süper sosyal bir hava işareti olarak İkizler kolayca sıkılır. İkizler, iki kişi gibi temsil edildikleri için partnerlerinin bu iki kişiyi de tatmin edebilmesi gerekir. Ancak bu iki kişiden birisi tek eşliliğe yatkın olsa da diğeri olmayabilir.

4. Yay

4. Yay 

Doğası gereği dışa dönük olan Yaylar'ın, diğer taraftaki çimenlerin daha yeşil olduğunu düşünürlerse bir ilişkiyi bırakma olasılıkları yüksektir. Ankete katılan Yaylar'dan, yüzde 23'ü eşlerini aldattı veya aldatmaya yaklaştı. Bu ateş burcu, dürtüsel, maceracı ve taahhütte bulunma konusunda isteksizdir. Bu, Yay'ın aldatmaya mahkum olduğu anlamına gelmez ama birine bağlanırlarsa buna değmelidir; aksi halde onların uçarı doğası devreye girer.

5. Boğa

5. Boğa 

Her ne kadar sekse düşkünlükleriyle bilinselerde Boğa burçları ayakları yere basan, güvenilir kişilerdir. Bu nedenle araştırmaya katılanlardan yalnızca yüzde 17'si aldattı veya aldatmaya yaklaştı. Büyük bir çoğunluğu tek eşliliğe inanıyor. Bir toprak burcu olarak Boğa burcu zevkle ilgilidir. İyi yemek, pahalı kıyafetler ve tabii ki cinsellik. Nadiren de olsa bir Boğa aldatırsa bu zevk düşkünlüklerinden kaynaklanabilir.

6. Yengeç

6. Yengeç 

Duygusal ve şefkatli olan bu su burcuna, etraflarındaki insanları nasıl besledikleri rehberlik ediyor. Duygularıyla temas halinde ve bağlılığa sadık kalan Yengeçlerin yalnızca yüzde 13'ü aldattı veya aldatmaya yaklaştı, çoğu sadık kalmayı tercih etti. Peki bir Yengeç neden aldatır? Yengeçler çatışmalarla baş etmede pek iyi değillerdir, incindiklerinde Yengeç pençeleriyle saldırma eğilimindedirler. Aldatıyorsa sebebi büyük ihtimalle budur.

7. Balık

7. Balık 

Bu su burcu şefkatli ve empatiktir, bu nedenle sadakatlerini nadiren kaybederler. Ankete katılan Balık burçlarının yalnızca yüzde 12'si aldattı veya aldatma eğilimi gösterdi. Yine de bir gözünüz daima açık olsun çünkü zodyağın en romantik burcu güller, şiirler veya sonsuz iltifatlarla baştan çıkarılabilir. Hayatının aşkıyla tanıştıklarına karar verirlerse hayatlarında birinin olmasını önemsemezler bile.

8. Oğlak

8. Oğlak 

Oğlaklar ciddi ve bağımsızdır, bu yüzden diğer burçlar kadar kolay yuva kurmaları olası değildir. Fakat bir kez ciddi bir ilişki kurduklarında, kolay kolay yoldan çıkmayacaktır. Ankete göre Oğlaklar'ın sadece yüzde 11'i aldattı veya aldatmaya yakın bir deneyim yaşadı. Bu pratik deniz keçileri, işte ve ilişkilerinde tamamen başarı odaklıdır. İlişkinin amaçlarına uygun olmadığına karar verirlerse daha umut verici görünen birini tercih edebilirler.

9. Kova

9. Kova 

Tavizsiz oldukları kadar derin oldukları için Kova burçları başkalarıyla daha derin bir düzeyde bağlantı kurarlar, bu nedenle tek gecelik ilişkiler ihtimal dışıdır. Araştırmaya katılanların sadece yüzde 10'unun aldatması veya aldatma eğilimi göstermesi bundandır. Peki bir Kova ne zaman aldatır? Zodyağın delileri (bu bir iltifat) bazen kimsenin onları anlamadığını hissedebilir. Aniden onları anlayan birileriyle karşılaşırlarsa, bir ilişkilerinin olması önemli olmayabilir.

10. Akrep

10. Akrep 

Akrepler'in sekse düşkünlükleriyle adı çıkmıştır, bu nedenle aldatan bir burç olduğuna inanılır. Ancak sadece yüzde 9'u aldattı veya hile aldatmaya yaklaştı. Derinlik arayan Akrepler insanları içeri almak konusunda isteksizdir ve bu nedenle sıradan bir ilişkiye girme olasılıkları daha düşüktür. Akrep aldatıyorsa ancak kin ve intikam duygularından yaparlar. Önce siz aldattıysanız, onlardan da bekleyebilirsiniz.

11. Terazi

11. Terazi 

Venüs tarafından yönetilen Terazi, yalnızca “diplomatik ve zarif” olarak tanımlanmakla kalmaz, aynı zamanda karnında kelebekler uçuşturan romantizmi de ister. Ankete göre, Teraziler'in yalnızca yüzde 7'sin partnerlerinden başka biriyle ilişki kurmayı düşündü. Teraziler ilişki içinde olmayı severler. İlişkileri kötüye gittiği anda bir sonraki ilişkiye geçerler. Size sıradan bir kavga gibi gelen şey onlara ayrılık gibi görünebilir.

12. Başak

12. Başak 

Sadık ve pratik olarak bilinen bu A tipi kişiliğin sadece yüzde 6'sı aldatmaya meyletti. Yüzde 6'lık gruptaki aldatmanın sebebi mükemmellik bekleyen Başaklar'ın standartlarını karşılayamayan partnerler olabilir. Geriye kalan yüzde 94'lük dilim aldatmak yerine terk eder.

KAYNAK: Milliyet.com PEMBENAR ÖZEL