Memur maaş katsayısı oranında yılda iki kez, Ocak ve Temmuz aylarında belirlenen bedelli askerlik ücreti, 2024 yılı için netleşti. Önceki yılda Ocak-Haziran döneminde 104.084 TL olarak belirlenen bedelli askerlik ücreti, Temmuz-Aralık döneminde 122.351 TL'ye yükseltilmişti.

Hibe ve kredi kararı... Kentsel dönüşüme destek kararları açıklandı Hibe ve kredi kararı... Kentsel dönüşüme destek kararları açıklandı

2024 YILI YENİ BEDELLİ ASKERLİK ÜCRETİ

2024 yılında geçerli olacak bedelli askerlik ücreti, memur maaş katsayısındaki orana yapılan düzenleme ile belirlendi. Bu kapsamda, yüzde 49,25'lik bir artışla yeni bedelli askerlik ücreti 122.351 TL'den 182.608 TL'ye yükseldi.

askerlik-bedelli

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Ocak-Temmuz 2024 tarihlerini kapsayan zamlı tarifeyi ödeyenler, bedelli askerlik hizmeti için başvuruda bulunabilecekler. Milli Savunma Bakanlığı ise ilerleyen günlerde bedelli askerliğe ilişkin net rakamları açıklayacak.

ÖDEMELER PEŞİN YAPILIYOR, BAŞVURULAR E-DEVLET VE ASKERLİK ŞUBELERİNDEN YAPILABİLİYOR

Belirlenen bedelli askerlik ücreti peşin olarak ödenmekte olup, taksit yapılmamaktadır. Bedelli askerlik başvuruları ise hem askerlik şubelerinden hem de e-Devlet üzerinden yapılabilmektedir.