Kahramanmaraş'ta 35 kişinin hayatını kaybettiği Ezgi Apartmanı davasının ilk duruşması dün Kahramanmaraş 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmada tansiyon yükseldi, sanık avukatları ve müşteki avukatları arasında gerginlik yaşandı.

Kahramanmaraş'ta Emekli Adam 120 Çeşit Şifalı Bitkiyle Şifa Dağıtıyor! Kahramanmaraş'ta Emekli Adam 120 Çeşit Şifalı Bitkiyle Şifa Dağıtıyor!

KOLON KESENLERE HESAP SORULMASI İSTENİLDİ

Duruşmaya müşteki avukatları, sanıklar, sanık avukatları ve müştekiler katıldı. Mardin Barosu Başkanı Av. Rezan Epözdemir, kolon kesenlerden hesap sorulmasını istedi.

TWEET ATILMASI TEPKİ ÇEKTİ

Sanık avukatları tarafından duruşmanın naklen yayınlanmasına ve tweet atılmasına tepki gösterildi. Mardin Barosu Başkanı Av. Rezan Epözdemir'in bu tepkiden rahatsız olmadığını, ancak sanık avukatlarının rahatsız olduğunu belirten bir müşteki avukatı, "Siz rahatsız oluyorsunuz; çünkü kaçakları savunduğunuz için çekiniyorsunuz" dedi.

MÜSTEKİ AVUKATLARI TEPKİLİ

Sanık mühendis M.T.'nin savunması sırasında müşteki avukatları, Ersan Şen'in sorularının "yorum" olduğunu ve "soru" olmadığını savundu. Bir müşteki avukatı, "Burası televizyon programı değil Ersan Şen. Duruşma salonundasınız" diyerek tepki gösterdi.

MÜTEAHHİT SUÇLAMALARI REDDETTİ

Tutuklu müteahhit Y.A. da suçlamaları reddetti ve "Ben mühendisim. Mühendis iki şey yapmaz, demir çalmaz, beton çalmaz" dedi.

DAVA DEVAM EDECEK

Duruşma tanıkların dinlenmesi ile devam edecek.