Fethiye'nin Nif Mahallesi'nde, 10 Eylül Pazar günü gerçekleşecek olan Geleneksel Nif Yörük Oyunları Şenliği için heyecan dorukta. Bu yılın 10. düzenlenişi olacak olan etkinlik, Nif Yörükleri Kültür ve Dayanışma Derneği ile Fethiye Belediyesi işbirliğiyle gerçekleşecek. Şenlik, bol eğlence ve yarışmalarla dolu bir gün sunmaya hazırlanıyor. İşte etkinliğin H2 başlıklarıyla özgünleştirilmiş metni:

Nif Mahallesi'nde Geleneksel Nif Yörük Oyunları Şenliği 10 Eylül Pazar Günü Başlıyor

Fethiye'nin Nif Mahallesi, coşkuyla beklenen Geleneksel Nif Yörük Oyunları Şenliği'ne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Bu yıl 10. kez düzenlenecek olan etkinlik, Nif Yörükleri Kültür ve Dayanışma Derneği ile Fethiye Belediyesi işbirliğiyle gerçekleşecek. Şenliğin programı oldukça dopdolu.

Eğlenceli Yarışmalar ve Keyifli Aktiviteler Gün Boyu Devam Edecek

10 Eylül Pazar günü sabah saatlerinde başlayacak olan şenlik, çeşitli yarışmalarla renklenecek. Katılımcılar arasında gerçekleştirilecek olan yarışmalar, gün boyu devam edecek. Katılımcılar arasında gerçekleştirilecek olan yarışmalar, gün boyu devam edecek. Kazananlar sürpriz ödüller kazanma şansını elde edecekler.

Ünlü Sanatçıların Konserleriyle Şenlik Heyecanı

Müge Anlı'nın Kızı Lidya, Asuman Krause Programıyla İzleyicileri Büyülüyor. Müge Anlı'nın Kızı Lidya, Asuman Krause Programıyla İzleyicileri Büyülüyor.

Yarışmaların ardından ise büyük bir müzik ziyafeti yaşanacak. İsmail Peynirci, Adem Zorlu, Aysun Karasaçlı, Talip Demirci, Medet Topçu ve Sabahattin Kundakçı gibi ünlü sanatçılar, unutulmaz performanslarıyla izleyicilere müzik dolu anlar yaşatacaklar.

Şenlik, Çankırılı Şaban Sahnesiyle Taçlanacak

Geleneksel Nif Yörük Oyunları Şenliği, Çankırılı Şaban adıyla tanınan Şaban Gürsoy'un sahnesi ile muhteşem bir final yapacak. Şaban Gürsoy'un unutulmaz performansıyla şenlik son bulacak.

Dernek Başkanı Murat Yalçın, Herkesi Şenliğe Davet Ediyor

Nif Yörükleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Murat Yalçın, tüm vatandaşları bu özel etkinliğe katılmaya davet ediyor. Yalçın, "10. Geleneksel Nif Yörük Oyunları Şenliği'ni düzenlemenin gururunu yaşıyoruz. Eğlence dolu yarışmalar ve birbirinden değerli sanatçılarımızın konserleri ile unutulmaz anlar yaşatacağız. Kimse bu şenliği kaçırmasın. Herkesi bekleriz," şeklinde konuştu.

20230907aw025214-2

Kaynak: İHA