Milyonluk kazançla kandırıyorlar ama işlem başına ceza var Milyonluk kazançla kandırıyorlar ama işlem başına ceza var

Ünlü avukat Feyza Altun, sosyal medyada yaptığı şeriat temalı tartışmalı paylaşımlar nedeniyle gözaltına alındı.

Altun'un yaptığı bu paylaşımlar, kamuoyunda geniş yankı buldu ve hukuki sürecin başlamasına neden oldu.

İfade işlemlerinin ardından tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen Altun, mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

ALTAYLI, ALTUN İLE YAPTIĞI TELEFON GÖRÜŞMESİNİ ANLATTI

Bu sürecin ardından gazeteci Fatih Altaylı, Avukat Feyza Altun ile gerçekleştirdiği bir telefon görüşmesinin detaylarını kamuoyu ile paylaştı. Altaylı'nın aktardığına göre, Altun, evine yapılan polis baskını sırasında yaşadıklarını kendisiyle paylaştı.

fatih-altaylidan-feyza-altun-aciklamasi-polisler-eve-gelince-5-dakika-musaade-isteyip-kendine-raki-koyup-aglamis-vqug

"RAKISINI KOYDUKTAN SONRA AĞLAMAYA BAŞLAMIŞ"

Altun, polislerin ve bir Cumhuriyet savcısının evine geldiği anı anlatırken, "Eve 15 polis 1 Cumhuriyet savcı geldi. Gayet kibarlardı. Çağırsanız da gelirdim, evde arama yapmak için bu kadar insana gerek yoktu. 'Ben bir 5 dakika izin istedim, kendime bir rakı koydum oturdum onlar görevini yaparken ben de bir kadeh rakı içtim' diyor. Sonra da gözaltına alıp ifadeye götürmüşler. Rakısını koyduktan sonra ağlamaya başlamış. Polislere 'Merak etmeyin, korkudan veya başka bir şeyden değil üzüntüden ağlıyorum. Bu olayın oluş biçimi beni gücendirdi' demiş" şeklinde konuştu.

Gözaltı süreci ve sonrasında yaşananlar hakkında da konuşan Altun, tutuklanma ihtimaline karşı endişe duymadığını belirtti. Altaylı'nın aktardığına göre Altun, "Tutuklasalar da fayda sağlardım. Beni alacaklar kadınlar koğuşuna koyacaklar. O koğuşta da muhtemelen avukatlık hizmeti alamayan, belki de orada olmaması gereken kadınlar olacaktı. İçeride kaldığım süre boyunca, 1, 2, 3 ay ne kadarsa artık, en azından onların hukuki sorununu çözerim" ifadelerini kullandı.