Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına karşı duyarsız kalmayarak, bu akşam Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek olan 'Bu Benim Meselem Değil' adlı tiyatro gösterisiyle şehir sakinlerini bir araya getiriyor.

Şair İnci Okumuş, Kahramanmaraşlılarla buluşuyor: Şiir ve hayat üzerine derin sohbet Şair İnci Okumuş, Kahramanmaraşlılarla buluşuyor: Şiir ve hayat üzerine derin sohbet

İSRAİL DESTEKÇİSİ ÜRÜNLERE KARŞI BÜYÜKŞEHİR'DEN GÜÇLÜ TEPKİ

Filistin'e yapılan saldırıları protesto etmek amacıyla çeşitli etkinlik ve faaliyetler düzenleyen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, İsrail destekçisi ürünlere karşı da somut adımlar atıyor. Belediye, tesislerinde İsrail destekçisi ürünlerin satış ve dağıtımını yasaklayarak, personel ödemelerini de içeren tüm ödeme sistemlerinde yerli ve milli ödeme yöntemi olan TROY Kart'a geçiyor.

'BU BENİM MESELEM DEĞİL' GÖSTERİSİYLE SES GETİRİYOR

Büyükşehir Belediyesi, İsrail destekçisi ürünlerin boykotunu konu alan 'Bu Benim Meselem Değil' adlı tiyatro gösterisiyle şehir sakinlerini bilinçlendiriyor. Onikişubat Belediyesi ve Kahramanmaraş Platformu'nun destekleriyle düzenlenecek olan gösteri, saat 19.30'da başlayacak ve tüm Kahramanmaraşlılara ücretsiz olarak sunulacak.

KÜLTÜR MERKEZİ, FİLİSTİN DİRENÇ HİKAYESİNE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi, bu anlamlı etkinliğe ev sahipliği yaparak, Filistin direnişinin hikayesini sanat ve kültür aracılığıyla izleyicilere aktaracak. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, gösteriye tüm Kahramanmaraşlıların davetli olduğu belirtiliyor.

KÜLTÜREL BOYKOTTA KAHRAMANMARAŞ, SESİNİ YÜKSELTTİĞİNİ GÖSTERİYOR

Kahramanmaraşlılar, bu etkinlikle birlikte kendi kültürel boykotlarını da ortaya koyarak, dünya genelinde Filistin'e destek olma çabalarına katkıda bulunuyor. İsrail destekçisi ürünlere karşı sergilenen bu tavır, şehrin dayanışma ve bilinç düzeyini artırma amacını taşıyor.