24 saatte iki MIG-29 düştü! Fransız bombardımanına Rusya'dan sert sevap 24 saatte iki MIG-29 düştü! Fransız bombardımanına Rusya'dan sert sevap

İsrail'in Gazze'yi 7 Ekim tarihinden bu yana abluka altına alması, bölgede büyük bir insanlık dramının yaşanmasına neden oluyor.

İsrail ordusu, son 20 günde bölgeye yönelik en şiddetli saldırıları gerçekleştiriyor. Bu süreçte Gazze'deki internet bağlantısı tamamen kesilirken, sosyal medya kullanıcıları çözüm için Elon Musk'a seslendi.

GAZZE ŞERİDİ İLETİŞİMDEN YOKSUN

Gazze Şeridi'nde iletişim tamamen kesildi. Filistin telekomünikasyon şirketi "Jawwal", Gazze'deki tüm telefon ve internet hizmetlerinin İsrail'in yoğun bombardımanı sonucu sona erdiğini duyurdu. Paylaşımda, bölgedeki altyapının ciddi şekilde zarar gördüğü ve "Gazze'nin dünya ile bağlantısının kesildiği" vurgulandı.

ELON MUSK'A GAZZE İÇİN ÇAĞRI

Sosyal medyada binlerce kişi, "Gazze için Starlink" etiketi altında bir araya geldi. Etiket hızla Türkiye ve dünya gündemine otururken, herkes Elon Musk'a Gazze'ye internet erişimi sağlama çağrısında bulundu. Elon Musk'a yöneltilen bu çağrı, Gazze'deki iletişim sorununa çözüm bulma amacı taşıyor.

Editör: İsa Aslantaş