Tutuklama talebi panikletti: Köşeye sıkışan Netanyahu'dan ilk açıklama! Tutuklama talebi panikletti: Köşeye sıkışan Netanyahu'dan ilk açıklama!

İsrail güçleri, Filistin haber ajansı WAFA'ya göre, Gazze'nin kuzeyini topçu ateşiyle vurdu. Ayrıca, İsrail uçakları da Eş-Şati ve Nuseyrat mülteci kampları ile Beyt Lahiya, Beyt Hanun ve Gazze'nin doğusundaki diğer bölgeleri hedef aldı.

İLETİŞİM HİZMETLERİ KESİLDİ, SİVİL SAVUNMA EKİPLERİ VE AMBULANSLAR BÖLGEYE ULAŞAMIYOR

İsrail'in yoğun saldırıları sonucunda bölgedeki sabit hat, cep telefonu ve internet iletişim hizmetlerinin tamamen kesildiği ve elektrik olmadığı için sivil savunma ekipleri ve ambulansların saldırıların olduğu bölgelere ulaşamadığı belirtildi. Bu durumda, ölü ve yaralılarla ilgili bilgi alınamıyor.

İSRAİL ORDUSU HAMAS'IN ASKERİ KANADINI HEDEF ALDI

İsrail ordusunun açıklamasına göre, Gazze'nin kuzeyinde Hamas'ın askeri kanadı İzeddin el-Kassam Tugaylarına ait 150 yer altı hedef, savaş uçaklarıyla bombalandı. Açıklamada, vurulan yerler arasında yer altı tünelleri ve altyapısı gibi hedefler olduğu ve çok sayıda Kassam Tugayları mensubunun öldürüldüğü belirtildi.

GAZETECİLERE UYARI

Filistinli Gazeteciler Sendikası, İsrail'in Gazze'de internet ve telefon hizmetini kesmesiyle gazetecilere yönelik "katliam" yapabileceği konusunda uyarıda bulundu. Açıklamada, İsrail'in şu ana kadar 20'den fazla gazeteciyi ve onlarca basın kurumunu hedef aldığı ve ailelerinden de onlarca kişiyi öldürdüğü vurgulandı. Bu durumun, gazetecilerin işlenen suçları dünyaya duyurmasını engellemek için resmi bir kararla ve sistematik bir politika çerçevesinde yapıldığı ifade edildi.

Açıklamada, Birleşmiş Milletler'e (BM) bağlı tüm uluslararası kuruluşlara, "gerçeklerin tanıklarını" kaybetmeden önce harekete geçme, "cellatla kurbanı bir tutma ve çifte standart" konusunda ise "dur" deme çağrısı yapıldı.