Almanya'da sır ölüm+ Rus diplomatın sır ölümü!

Almanya'da Rusya’nın Berlin Büyükelçiliği önünde 19 Ekim’de bir Rus diplomatın ölü bulunduğu iddia edildi. Spiegel dergisinde yer alan haberde Rusya’nın Berlin Büyükelçiliği önündeki yaya kaldırımında bir ceset bulduğu belirtildi. Binanın üst katından düştüğü tahmin edilen kişinin, Alman güvenlik makamlarının bu kişiyi Rus iç istihbarat servisi FSB’nin çalışanı olarak değerlendiriliyor.

Almanya'da sır ölüm+ Rus diplomatın sır ölümü!

Almanya'da, Rusya'nın Berlin Büyükelçiliği önünde 19 Ekim'de bir Rus diplomatın ölü bulunduğu iddia edildi. Spiegel dergisinin haberinde, Berlin polisinin 19 Ekim saat 07.20'de Rusya'nın Berlin Büyükelçiliği önündeki yaya kaldırımında bir ceset bulduğu belirtildi. Haberde Behren Caddesi'ndeki elçilik binasının üst katından düştüğü sanılan 35 yaşındaki diplomatın, 2019'dan beri büyükelçilikte ikinci katip olarak akredite olduğu kaydedildi.

OTOPSİ YAPILMASINA İZİN VERİLMEDİ

Alman güvenlik makamlarının bu kişiyi Rus iç istihbarat servisi FSB'nin çalışanı olarak değerlendirdiği aktarılan haberde, söz konusu diplomatın ayrıca FSB'nin üst makamlarından bir kişiyle akraba olduğu iddia edildi. Rus Büyükelçiliğinin diplomatın cesedinde otopsi yapılmasına izin vermediği belirtilen haberde, ölen kişi diplomatik statüye sahip olduğu için Alman savcılığın ölümle ilgili soruşturma yapamadığı ifade edildi.

TRAJİK KAZA!

Haberde, diplomatın cesedinin Rusya'ya götürüldüğü bilgisi paylaşılarak, Rus Büyükelçiliğinin de olay hakkında "trajik bir kazadan" söz ettiği ve "etik sebeplerle" yorum yapmadığı kaydedildi.

Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Christofer Burger de Alman Dışişleri Bakanlığının konuyu bildiğini belirterek, söz konusu kişinin özel hayatının mahremiyetinden dolayı olaya ilişkin ayrıntı veremeyeceğini kaydetti.

Kaynak: Sabah 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66