Koronavirüse yeni tedavi geliştirildi! yüzde 80 etkili!

Çin, Covid-19’a karşı yeni bir tedavinin geliştirildiğini söyledi. Yapılan açıklamada koronavirüse karşı iki antikor kokteyli geliştirildiği duyuruldu. Antikor kokteylinin hastaneye yatış ve ölüm oranında yüzde 80 düşürdüğü belirtildi.

Koronavirüse yeni tedavi geliştirildi! yüzde 80 etkili!

Konuya ilişkin yapılan açıklamada, BRII-196/BRII 198 kombinasyonuyla geliştirilen tedavinin faz 3 çalışmalarında yüksek riskli hastalar için hastaneye yatış ve ölüm oranında yüzde 80 azalma sağladığı sonuçlarının elde edildiği kaydedildi.

Ulusal Tıbbi Ürünler İdaresi'nden yapılan açıklamada, ilacın Covid-19'u hafif ve normal atlatan hastalar, 12-17 yaş arası çocuklar ile hastaneye yatış ve ölüm oranı yüksek hastalar için onaylandığı bildirildi.

OMİCRON MUTASYONU İÇİN ARAŞTIRMA SÜRÜYOR

Brii Mali İşler Müdürü Li Ankang, Omicron mutasyonunun ilaç üzerinde nasıl bir etki göstereceğine ilişkin araştırmanın sürdüğünü ve sonuçların 2 hafta içinde belli olacağını söyledi. İlacın Covid-19'un önlenmesinde de kullanıldığını ifade eden Ankang, Çin ve ABD dışındaki bölgelerdeki kullanım için potansiyel ortaklarla birlikte çalışılacağını belirtti. Önceliğin Güney Afrika, Brezilya ve Meksika gibi ilacın faz 3 denemelerine başlanmış olan ülkelere verileceği de açıklandı.

İlaç onay almadan önce Çin'de yaklaşık 900 hastada kullanıldı.

Kaynak: Sabah

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2021, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner67