Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, 31 Mart Yerel seçimlerinde yeniden aday oldu. Aydın, seçim çalışmaları kapsamında ilçeye bağlı Ericek Mahallesine halka bir araya geldi. Bu sırada vatandaşlardan Bilal Kızıltepe, Aydın'ı eleştirdi.

'HALK BUNU YEMEZ'

Mikrofona konuşan Kızıltepe, "Şunun şurası bir gerçek ki Ericek üç kişiden ibaret değil, bu bir. İki; Ericek’te çok mükemmel insanlar var. Madem ki geldin toplantı yaparsın tüm toplumun huzurunda konuşursun, senin konuştuğunu herkes duyar. Ama kalkar da burada iki, üç kişinin ismini vererek konuştuklarını, yazılarını izletmeye çalışırsan halk bunu yemez" dedi. Bu sırada çevrede bulunan bazı kişiler Kızıltepe'yi alkışladı.

AK PARTİLİ BAŞKANA DEPREM ELEŞTİRİSİ

Kızıltepe, şöyle devam etti:

"6 Şubat depreminden bu yana geliyor, başkanım diyor ki bu siyasete alet olmaz. Tamam kabul ettik, sabahtan beri bir sürü siyasete malzeme alet ettin. Biz Göksun Belediye Başkanı olarak Sayın Coşkun’u aldık bağrımıza bastık iki dönem. Ama siz ne yaptınız, aldınız bizi bir kenara bastınız. Depremi yaşayan Ericek Kasabası, Ericek Mahallesi cenaze burada, afet burada yardımı alan diğer köyler. İşte mahallemizin hali."

'EZBERE KONUŞMA'

Depremin İzleri: Kahramanmaraş'ta Bayramda Mezarlık Dolup Taştı Depremin İzleri: Kahramanmaraş'ta Bayramda Mezarlık Dolup Taştı

Konuşmayı dinleyen Göksun Belediye Başkanı ve adayı Hüseyin Coşkun Aydın, kendisini eleştiren Kızıltepe'nin elinden mikrofonu çekip aldı. Aydın eleştiriye, "Yok öyle dersen yanlış olur. Bu kadar yaptık, ezbere konuşma” diye yanıt verdi.