CHP müşahidi PKK'ya yardımdan yargılanmış!

İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi’nde terör örgütü PKK adına suç işlemekten yargılanan H.Ç.’nün 31 Mart’ta CHP tarafından sandık müşahidi olarak görevlendirildiği ortaya çıktı.

CHP müşahidi PKK'ya yardımdan yargılanmış!

Yerel seçimlere yönelik şaibe tartışmaları devam ederken, terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile sandıkta gönül ittifakı yapan CHP, yeni bir skandala imza attı. İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi’nin terör örgütü PKK kapsamında adli kontrol şartı uygulayarak yargıladığı sanık H.Ç.’nün 31 Mart’ta seçim günü imza vermemesi büyük bir rezaleti gözler önüne serdi. 

PKK’DAN YARGILANIYOR 

Savcılık, terör örgütü PKK lehine övücü paylaşımlar yapan, devleti katil olmakla suçlayan ve devlet büyüklerine hakaret eden sanık H.Ç. hakkında iddianame düzenlendi. Adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanan sanık H.Ç.’nün 31 Mart günü polis merkezine giderek imza vermedi. H.Ç.’nün imza vermemesi CHP-PKK arasındaki işbirliğini ortaya koydu. 

SANDIK NUMARASI 3347 

Kanun gereği imza vermemesi ve herhangi bir mazeret bildirmemesi üzerine hakkında yakalama kararı çıkartılan H.Ç., o gün CHP’nin görevlendirmesi sonucu imza vermeye gitmediğini beyan etti. CHP’nin kendisini sandık müşahidi olarak görevlendirdiğini ifade den H.Ç., müşahit belgesini de ibraz ederek adli kontrol şartlarını yeniden uygulanmasını talep etti. CHP imzalı ve mühürlü müşahit belgesinde H.Ç.’nün CHP adına 3347 nolu sandıkta gözlemci olarak görevlendirildiği ortaya çıktı. 

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2019, 09:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner67