İHA'nın aktardığı habere göre; Mersin Tarsus Devlet Hastanesi'nde çalışan bir kulak burun boğaz doktorunun, hastaları özel bir hastaneye yönlendirerek kişisel çıkar sağladığı iddiasıyla başlatılan soruşturma sonucunda, 2 doktor ve bir medikalci gözaltına alındı.

Antalya'da ölümlü teleferik kazası: 128 kişi kurtarıldı, adli soruşturma başlatıldı Antalya'da ölümlü teleferik kazası: 128 kişi kurtarıldı, adli soruşturma başlatıldı

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Hekim H.İ'nin, hastaları Adana'daki özel bir hastaneye yönlendirerek menfaat sağladığına dair Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma, önemli bir gelişmeyle sonuçlandı. Tarsus Devlet Hastanesi'ne başvuran hastaların, H.İ tarafından özel bir kuruluşa sevk edilmesi üzerine soruşturma başlatıldı.

GÖZALTI İŞLEMLERİ GERÇEKLEŞTİ

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şubesi ekipleri, soruşturma kapsamında harekete geçerek, doktor H.İ'nin yanı sıra özel hastanede ameliyatlar gerçekleştiren doktor E.K. ve paranın alındığı iddia edilen medikalci M.K.'yi gözaltına aldı. Polis ekipleri tarafından yakalanan 2 doktor ve 1 medikalci, emniyete götürüldü.

İFADELER ALINACAK, ADLİYEYE SEVK EDİLECEK

Gözaltına alınan şüphelilerin ifadelerinin alınmasının ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi. Soruşturma kapsamında şüphelilerin verdikleri ifadelerin ve elde edilen delillerin mahkemeye sunularak yargılamanın başlayacağı belirtildi.