WhatsApp'ın sesli mesaj sınırlaması nihayet sona eriyor! Son yıllarda daha uzun sesli notlar üzerinde çalışan platform, sonunda kullanıcıların 1 dakikalık sesli notlar paylaşmasına olanak tanıyan bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme hem Android hem de iOS platformlarında kullanılabilir.

DAHA UZUN DÜŞÜNCELER, DAHA FAZLA HİKAYE

Artık 30 saniyelik sınırlamaya takılmadan, aklınızdakileri daha detaylı ve kapsamlı bir şekilde paylaşabileceksiniz. Uzun metinler yazmaktan hoşlanmayanlar için bu yeni özellik, tek seferde daha fazla bilgi aktarmanın ve hikayeler paylaşmanın ideal bir yolunu sunuyor.

En çok internet kesintisinin yaşandığı yıl belli oldu En çok internet kesintisinin yaşandığı yıl belli oldu

DURUM GÜNCELLEMELERİNDE DE DEĞİŞİKLİK

Sadece birebir görüşmelerde değil, durum güncellemelerinde de 1 dakikalık sesli notlar paylaşabileceksiniz. Bu sayede daha geniş bir kitleyle daha uzun sesli mesajlar paylaşarak anılarınızı ve fikirlerinizi daha etkili bir şekilde aktarabileceksiniz.

GÜNCELLEME NASIL ALINIR?

Bu yeni özellikten yararlanmak için WhatsApp uygulamanızın güncel olduğundan emin olun. Güncelleme, sunucu tarafında yapılan bir değişiklik olduğu için uygulamayı yeniden başlatmanız veya cihazınızı kapatıp açmanız gerekmeyebilir. Yine de en son özellikleri en hızlı şekilde alabilmek için uygulamanın güncelleme mağazasını kontrol etmeniz ve varsa güncellemeyi yüklemeniz önerilir.

WHATSAPP KULLANICILARI NE DİYOR?

WhatsApp'ın durum güncellemelerinde sesli not sürelerinin kısa olması, platformun en büyük şikayetlerinden biriydi. Yeni güncelleme, kullanıcıların bu konudaki taleplerine kulak vererek daha uzun ve kapsamlı paylaşımlar yapmalarına imkan tanıyor. Kullanıcılar da bu yeniliğe oldukça olumlu tepkiler veriyor.

Editör: İsa Aslantaş