Enerji Bakanlığı Yatırım Daire Başkanlığı görevinden istifa ederek şehrine hizmet etmek için yola çıkan MHP Kahramanmaraş Milletvekilli Aday Adayı Aziz Kömürcü basın mensuplarına verdiği röportajda sorulara net yanıtlar verdi.

Şehrin bulunduğu durumdan toparlanma sürecine, 14 Mayıs’taki seçimin önemine kadar gazetecilerin sorularını cevaplayan Kömürcü’nün röportajından satış başları:

Öncelikle Aziz Kömürcü Kimdir? Okuyucularımıza kısaca özetler misiniz?

Asrın felaketini hep birlikte yaşadık, bölgemiz gerçekten çok büyük afet yaşadı, öncelikle hemşerilerimize bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum. ‘Aziz Kömürcü kimdir’ sorusuna dönecek olursak Kahramanmaraş’ta doğmuş lise yıllarına kadar Kahramanmaraş’ta okumuş üniversitesi hayatını da Adana'da geçirmiş ve akabinde Kütahya'da iş hayatına başlamış uzun bir süre Termik santrallerde bizzat sahada çalışarak işletme şefliği yapmış bir kardeşinizdir. Ve akabinde enerji bakanlığı bünyesinde göreve başlayarak 6 yılda daire başkanlığı görevi yapan birisidir. Yani yaklaşık 15 yıllık bir meslek hayatımız var. Bunun 6 yılını daire başkanı olarak geçirdik. Daire başkanlığı görevini yürüttüğümüz daire ise enerji yatırımları daire başkanlığıdır. Ve enerji bakanlığının en hareketli ve icraata yönelik faaliyetleri olan bir birimi diyebilirim.

Neden aday oldunuz? Neden MHP?

Konuşmamamızın başında da bahsetmiş olduğumuz gibi gerçekten asırların felaketi dediğimiz bir süreç yaşıyoruz, acılarımız ve üzüntülerimizin tarifi yok ama bu işin üstesinden millet olarak devlet olarak Allah’ın izniyle kalkacağız. Biz bu süreçte kendimize bir sorumluluk yükledik. Hem memleketimiz açısından hem ülkemiz açısından biz daha fazla şeyler yapmak istiyoruz ve bunu da siyasette aktif rol alarak yapabileceğimizi düşünüyoruz. Bu nedenden dolayı aday adaylık başvurusu yaptık. ‘Neden MHP’ sorusuna gelince; Kahramanmaraş Afşin ilçesinde doğdum, ilk orta ve lise eğitimimi Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde tamamladım. Okul yıllarımda ülkücü hareketle tanıştık. O heyecanı o duyguları orada yaşadık. O heyecanı ruhumuza işledik, heyecanımızın ana motivasyon kaynağı oldu. Okul hayatımızda bir fiil teşkilatlarda, ülkü ocaklarında ve üniversite teşkilatlarında çalıştık, görev aldık. Yine meslek hayatımızda aynı çizgide üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye azami özen gösterdik. Bir Türk milliyetçisi olarak bizim yerimiz Milliyetçi Hareket Partisidir. Biz Milliyetçi Hareket Partisinin birer evladıyız. Bir aidiyet duygumuz var. Bu nedenden dolayı tercihimiz tabi ki Milliyetçi Hareket Partisi oldu.

Depremde zarar görmüş kültürel varlıkları tuvale yansıtıyor Depremde zarar görmüş kültürel varlıkları tuvale yansıtıyor

Tabi ki bir ülkücü olarak MHP’nin bir neferiyim, burada ülkemizi yeni yüzyıla taşıyacak siyasi parti kadrolarının MHP'de olduğuna inanıyorum. Önümüzdeki yüzyılın mimarlarını MHP'nin kadrolarında görüyorum ve buna inancım da tamdır. Bu inanç doğrultusunda tabi ki Milliyetçi Hareket Partisi’ni tercih ediyorum. Milliyetçi Hareket Partisi’nin Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli beyefendiyi her zaman yakından takip ediyoruz ve Sayın Genel Başkanımıza inancımız tamdır.  Sayın Genel Başkanımızın, bu ülkeye karşı, bu devlete, bu millete karşı gerçekten ayrı bir sorumluluk hissettiğini biliyoruz. Bu süreçte liderimizin yanında olmak istiyoruz. MHP'den aday olmamızın ana nedenleri bunlardır.

Kahramanmaraş’ta bir yıkım var, sizce Kahramanmaraş nasıl ayağa kalkar?

Öncelikle şunu söylemek istiyorum, aday adaylık başvurusu yaparken genel merkezimizin listesinde olsak da olmasak da kesinlikle sahada olacağız. Memleketimize, hemşerilerimize teşkilatımıza bir şekilde burada hizmet etmeye çalışacağız. Allah nasip ettiğinde aday olduğumuzda ise şehrimizin bulunduğu durumdan çıkarma noktasında Cumhur İttifakı’na güvencimiz tamdır.  Çünkü geriye dönük projelere baktığımız zaman Cumhur İttifakı gerçekten çok büyük projelere imza attı. Başarıyla tamamlanan projeler saymakla bitmez, Cumhur İttifakı el ele vererek bu durumdan da başarıyla çıkacağımıza inanıyorum. Bu nedenden dolayı Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 14 Mayısta seçildiğinde hızlı bir şekilde bu bölgeler tekrardan toparlanacaktır. Şu an ise zaten toparlanmaya başlamış ve 14 Mayıstan sonra hızlı bir şekilde bölgemiz tekrardan ihya ve inşa edilecek, tekrardan yatırımlar gelecek, giden nüfusumuz tekrardan bu bölgeye geri gelecek.

Depremin olduğu günden beri hem milletimiz nezdinde hem de devletimiz nezdinde ne yapılması gerekiyorsa yapıldı ve yapılmaya devam ediliyor. Destekler, yardımlardır devlet tüm organlarıyla sahada şuan ve bu hızlanarak aratacağını düşünüyorum. Hızlı bir şekilde bu bölgeyi tekrardan inşa edeceğiz. Devlet olarak, millet olarak, vatandaş olarak bizler, sizler, hepimiz şehrimiz için taşın altına gövdemizi koyacağız. Üstesinden geleceğiz Allah’ın izniyle.

Seçimi nasıl görüyorsunuz özellikle Cumhurbaşkanlığı seçimini?

Zor bir süreç olduğunu düşünmüyorum kesinlikle, yani şuan için baktığımızda aslında görüntü net diye düşünüyorum. Allah izin verirse 14 Mayıs'ta Türk milleti geriye dönük baktığımızda büyük projelere hangi iktidar ve ittifak imza atıp başarıyla sonuçlandırdı ise yine aynı ittifakı tercih edeceğini sahada şuan görüyoruz.

Kaç aday adayımız var beklentimiz nedir?

Bu dönem 38 aday adaylarımız genel merkezimize aday adaylığı müracaatında bulundu, hepsini tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. Seçim bölgemizde biraz sessiz seçim çalışması yürüteceğiz. Ve burada yaralarımız, acılarımız devam ediyor ama ülkemizde de hayat devam ediyor. Bu çerçevede seçim çalışmalarımız bir şekilde yapılacak. Aday listesi belirlendikten sonra listede bulunan ve bulunmayan arkadaşlarımız davamıza hizmet etmek için insanlarımıza ulaşmaya çalışarak seçim çalışmasını sessiz ve sade bir şekilde gerçekleştirecektir.

Seçim sürecinde bize yakışan bir şekilde partimize yakışan bir şekilde bu süreci yürütmeyi düşünüyoruz. Bu süreçte de biz Kahramanmaraş’ın evladı olarak bir sorumluluk almak istedik, MHP’nin 28. Dönem aday adaylığı başvurusu yaptık, dosyamıza sayın başkanımıza arz ettik. Genel Başkanımızın, genel merkezimizin takdirleri doğrultusunda aday olsak da olmasak da, listeye girsek te girmesek de biz sadece asıl hedef burada ülkemize milletimize teşkilatımıza hizmet etmek olacaktır.

Editör: TE Bilisim