Sosyal medya hesabından yayınladığı mesajda tüm dikkatleri üzerine çeken İyi Parti Kahramanmaraş Kurucu İl Başkanı Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Faruk Atlı, depremin ikinci ayının dolduğunu hatırlatarak, böyle acıların bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu.

Kahramanmaraş’ın her bölgesinin enkazlarla dolu olduğunu ve ciddi bir çalışma olmayışının gözlemlediklerini belirten Atlı, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin Kahramanmaraş’a yardım için gelen ekiplerin ise neredeyse kovalandığını dile getirerek Ankara Büyükşehir Belediyesini örnek gösterdi. Bu düşüncenin ve zihniyetin aldığı tavır ile şehirdeki enkazların 1 yıl içerisinde temizlenemeyeceğine de vurgu yapan Atlı paylaşımında; “Yazık bu güzel memlekete. Şehrimizin siyasi yöneticilerinin basiretsizliği nedeniyle bir darbe de sahipsizliğimiz vurdu. İki depreminde merkez üssü Kahramanmaraş olduğu halde, literatüre "Maraş Depremleri" olarak geçtiği halde AFAD’ın depremin hangi ilde ne kadar hissedildiğini gösteren listesinde Kahramanmaraş 7.4, Gaziantep ise 9.9 diye gözüküyor. Hâlbuki Gaziantep şehir merkezinde neredeyse yıkılmış ev yok. Kahramanmaraş ve Hatay'a yakın Nurdağ, İslahiye gibi ilçelerde var. Gazianantep sistemde neden 9.9 yazılıyor?  Çünkü deprem nedeniyle bölgeye yapılacak yatırım ve devlet yardımları bu listeye göre yapılacak. Ey Kahramanmaraşlı hemşerim bu afette bile hukukunu koruyamayan bu siyasileri sırtından atma zamanı geldi.

Kahramanmaraş'ta yara almayan, evi, işyeri yıkılmayan, sevdiklerini kaybetmeyen, evine ateş düşmeyen kimse yok. Hepimiz öldük bu depremde, bir kısmımız gömüldük. Bu vesile ile tüm Kahramanmaraş’ımıza, ülkemize başsağlığı diliyorum. Geçmiş olsun Kahramanmaraş, geçmiş olsun Türkiye’m. Hep birlikte bu memleketi ayağa kaldıracağız inşallah.” İfadelerine yer verdi.

Kahramanmaraş'ta savunma sanayi atağı: Yeni yatırımlar kapıda! Kahramanmaraş'ta savunma sanayi atağı: Yeni yatırımlar kapıda!
Editör: TE Bilisim