Kahramanmaraş'ta etkili olan sağanak yağış, çevreye verdiği hasar ve olası aksamaların önüne geçmek amacıyla Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ekiplerini harekete geçirdi.

Gece saatlerinden itibaren teyakkuzda olan ekipler, yağışın şiddetini artırdığı anlarda hızla müdahale ederek su tahliyesini sağlıyor. Bu önemli çabalarla arterlerde su birikimini engelleyen ekipler, şehrin çeşitli noktalarında oluşan balçıkları da iş makineleriyle temizleyerek ulaşımı normalleştiriyor.

kahramanmaras-ta-ekiplerin-saganak-yagis-nobeti

Kahramanmaraş'ta hareketli dakikalar... Bir anda elektrik direğine tırmandı Kahramanmaraş'ta hareketli dakikalar... Bir anda elektrik direğine tırmandı

YOĞUN ÇALIŞMALARLA OLASI AKSAMALARA ÖNLEM

Onlarca iş makinesi ve personelin katılımıyla sürdürülen çalışmalar, sağanak yağışların neden olabileceği aksamaların önüne geçmeyi hedefliyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, yağışlara karşı alınan tüm tedbirlerin hayata geçirildiği vurgulanırken, sahada bulunan tüm araç ve personellerin herhangi bir olumsuz durumda hızla müdahale için hazır olduğu belirtildi.

VATANDAŞLAR İÇİN AFET KOORDİNASYON MERKEZİ AKTİF

Açıklamada ayrıca, herhangi bir olumsuzluk yaşanması durumunda vatandaşların ALO 153 numaralı Afet Koordinasyon Merkezi'ne (AKOM) başvurabilecekleri hatırlatıldı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, halkın güvenliği ve şehirdeki yaşamın aksamadan devam etmesi için titizlikle çalışmalarını sürdürüyor.