Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremde Ebrar Sitesi'nde yaşamını yitiren 5 yaşındaki Alya Kılınç'ın cenazesi, Elazığ'da bulundu.

Kahramanmaraş'a uyarı geldi: Sıcaklık aniden yükselecek! Kahramanmaraş'a uyarı geldi: Sıcaklık aniden yükselecek!

AİLENİN ACI KAYBI

Kılınç ailesi, 6 Şubat'taki deprem sırasında Kahramanmaraş'taki Ebrar Sitesi'nde mahsur kaldı. Enkaz altında yapılan çalışmalarda, Piyade Uzman Çavuş Serdar Kılınç ve eşinin cansız bedenlerine ulaşılırken, 2,5 yaşındaki kızları Alya Kılınç'a ulaşılamamıştı.

Gazete Duvar'dan Eren Güvendik'in haberine göre, 2,5 yaşındaki Alya Kılınç'ın cenazesi Elazığ'da bulundu.

KARIŞIKLIK VE ACI BİR HATA

Kayıp Alya Kılınç'ın cenazesinin aynı binada oturan ve depremde hayatını kaybeden başka bir ailenin akrabaları tarafından yanlışlıkla alındığı ortaya çıktı.

DNA eşleşmesi sonucunda savcılığa çağrılan Alya Kılınç'ın halası Fatma Kılınç, yaşadıklarını şu sözlerle dile getirdi: "Kızımız kardeşimle beraber depremden 10 gün sonra çıkartılmış. Kardeşimle birlikte aynı gün içinde çıkarılan cenazeler, üniversite hastanesinde 3 gün bekletildi. Oradan Elazığlı bir aile, aynı binada oturan başka bir ailenin yanlışlıkla bizim yeğenimizi alıp Elazığ'da defnetti. Biz öylece yeğenimi bulduk DNA eşleşmesiyle. Artık hiç ümidimiz kalmamıştı. Denildiği gibi biri yeğenimi alıp götürmüş. Karşılaştığımız garip durum ise, Elazığlı ailenin ölen çocuğunun 8 yaşında, bayağı büyük bir çocuk olmasıydı. Benim yeğenim ise 2,5 yaşında, küçük, minyon tipli bir çocuktu. Nasıl karıştırıyorsunuz, nasıl alıp götürüyorsunuz? Öbür kayıplar da böyle gittiyse vah diyorum ben."