Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7,7 ve Elbistan ilçesinde 7,6 büyüklüğündeki deprem konusunda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Şehirde bulunan ve Kahramanmaraş dışına çıkmak için şehir dışına giden vatandaşlar için Valilikten basın duyurusu yayımlandı.

Bakırın efsanesi Kahramanmaraş'ta yaşamaya devam ediyor: ABD'den bile ilgi var Bakırın efsanesi Kahramanmaraş'ta yaşamaya devam ediyor: ABD'den bile ilgi var

Kahramanmaraş Valiliğinden yapılan açıklamada “İl dışına gitmek isteyen vatandaşlarımızın tahliye işlemleri TAMP Çalışma Grubu tarafından kara ve havayolu ile gerçekleştirilmektedir. Bölgemizde yaşanan deprem nedeniyle bugünden itibaren (12.02.2023) Kahramanmaraş’ta ikamet edip, kendi araçları ile ilimizden başka illere gitmek isteyen vatandaşlarımıza varış noktalarındaki kaymakamlıklara onaylı yol masraf belgelerini ibraz etmeleri halinde yol masraf desteği verilecektir” denildi.

Yapılan açıklamada vatandaşlar münacat için KAFUM çadır merkezi, 12 Şubat Stadyumu ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi önündeki noktalarda yapılabileceği bilgisi verildi.