Can siperhane çalışan gazeteciler bir araya geldi!

Türkiye’nin en iyimser gazetecilerine sahip Kahramanmaraş’ta, meslek erbapları iftar yemeğinde bir araya geldi.

Can siperhane çalışan gazeteciler bir araya geldi!

Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti (KGC) Derneği Üyelerine yönelik yapılan iftar yemeğinde, önemli kararlara imza atıldı. Gazetecilerin daha iyi şartlarda mesleklerini sürdürebilmek adına, istişare ile ileride ne yapılmasına karar verildi. İftar öncesinde yönetim kurulu, genel kurul sonrasındaki ilk yönetim kurulu toplantısını yaparken hem görev bölümünü gerçekleştirdi hem de bazı komisyonları oluşturdu.


BAŞKAN ÇUHADAR OLDU
Kent basınına uzun yıllar emek veren Sermet Çuhadar Başkan olurken başkanvekilliğine Dünya Gazetesi Temsilcisi Ali Eskalen, genel sekreterliğe Maraşpostası.com site sahibi Akif Arslan getirildi.  Başkan yardımcılıklarına ise Kahramanmaraş gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Niyazi Kara Özgür Haber imtiyaz sahibi Neşe Yıldızhan getirildi. Mali sekreterliğe Şahin Efe, yönetim kurulu üyeliklerine de Fatma Ulusan, Pınar Yüzbaşıoğlu ve Kürşad Kerem Akçakale getirildi.


KOMİSYONLAR KURULDU
Cemiyet Yönetim Kurulu’nda konut, eğitim, sosyal medya gibi birçok konuda komisyonlar oluşturulurken, KGC Başkanı Sermet Çuhadar; “Yaklaşık 1 yıl önce olağanüstü genel kurul kararı ile yönetime gelmiştik. Bir süre öncede olağan genel kurulumuzu yaptık ve sizlerin de destekleri ile yeniden yönetime geldik. Hepinize desteğiniz için de teşekkür ediyorum” dedi. 
BİRLİKTE HAREKET ZAMANI
Çuhadar, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Daha etkin, kenetlenmiş bir cemiyet için birlikte hareket etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Genel kurulumuzda ekibimize güvenerek destek vermeniz gurur vericidir. Şimdi bundan sonra hep birlikte hareket etmeliyiz. 60’dan fazla meslektaşımız KGC üyesidir. Hepiniz buradasınız. Ben, yönetim kurulunu resmi bir tanımlama olarak görmekteyim. Hepiniz bizim için yönetim kurulu üyesisiniz. Yapılması gerekenleri hep birlikte yapacağız. El birliği, gönül birliği gösterip cemiyetimizi, üyelerimizi daha güzel yerlere taşıyacağız.”
HALK İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Gazeteciliğin halkın sesi, gözü, kulağı olduğunun bir kez daha altını çizen KGC Başkanı Sermet Çuhadar, meslektaşlarının da bu algı ile çalıştığını bildirdi. Çuhadar, haberi gizlemenin, görmezden gelmenin etik olmadığını da kaydederek “Görünen eksiklikleri dile getirmek, eleştirilmesi gereken tarafı yapıcı bir dile ile dillendirmek, halkın sorununu devlet makamlarına iletmek görevimiz. Sizler de zaten gereğini dile getiriyorsunuz ve geri adım atmıyorsunuz. Yakışan budur” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 15:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER