banner77

Dr. Ahmet Karslıoğlu CHP Kahramanmaraş Milletvekili aday adayı oldu

Başarılı ve mütevazı kişiliği ile Kahramanmaraş’ın gönlünde taht kuran Dr. Ahmet Karslıoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş’tan milletvekili aday adayı oldu.

Dr. Ahmet Karslıoğlu CHP Kahramanmaraş Milletvekili aday adayı oldu

Kahramanmaraş Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi eski Başhekimi Uzm. Dr. Ahmet Karslıoğlu’nun CHP Kahramanmaraş milletvekili aday adayı olması şehirde büyük bir heyecan yarattı. Kahramanmaraş’ta uzun süre doktorluk yapan ve en son başhekimlik görevinden emekli olan Karslıoğlu, Kahramanmaraş’a daha iyi bir şekilde hizmet verebilmek için aday olduğunu söyledi.

Dr. Ahmet Karslıoğlu Kimdir?

Kahramanmaraş- Göksun ilçesi doğumlu olan Karslıoğlu, ilkokul ve ortaokulu Göksun’da birincilik ile bitirdi.  Kayseri Lisesinde lise eğitimini tamamlayan Karslıoğlu, Türkiye 18’ncisi olarak Hacettepe Tıp Fakültesi’ni kazandı.

Üniversite eğitimi bittiği ilk andan itibaren Hacettepe Çocuk Hastanesinde uzmanlık eğitimine başlayan Karslıoğlu, 1984 yılı sonunda Çocuk Hastalıkları Uzmanı oldu. 1983 ile 1985 yılları arasında Hacettepe Çocuk Sağlığı Enstitüsünde Çocuk Metabolizma-Beslenme Yüksek Lisansı (Master) yapan Karslıoğlu, Bu dönemde, biri yurt dışı 5 adet bilimsel makale yayımladı.

Kahramanmaraş Devlet Hastanesi Başhekim muavinliği ve Kadın Doğum Çocuk Hastanesinde başhekimlik görevinde de bulunan Mustafa Karslıoğlu, 2010 yılında 3 çocuğum Ankara’da Üniversite eğitimi alacağı için istifa edip Ankara’da Yenimahalle Devlet Hastanesine tayin oldu.

CHP’de aktif üye olan Karslıoğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır. Normal düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Fransızca

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2023, 14:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner67