Genç Kahramanmaraşlılar Platformu ile KAHRAMANMARAŞ TÜRKİYE’YE ORADAN DA DÜNYAYA AÇILACAK

Şehir dışında Kahramanmaraş'ın gelişimi ve isminin ön plana çıkması için lobi faaliyeti yapan Genç Kahramanmaraşlılar Platformu, “Mihenk Taşı Öğrenci Buluşmaları” adı altında başlattığı organizasyonu bir iftar yemeği ile devam ettirdi.

Genç Kahramanmaraşlılar Platformu ile  KAHRAMANMARAŞ TÜRKİYE’YE  ORADAN DA DÜNYAYA AÇILACAK

Türkiye’nin 17’inci büyük ekonomisi, tekstilin ve şiirin başkenti Kahramanmaraş, Ankara’da yaşayan, genç yürekler ile daha da bilinir hale geliyor. 300 rakımdan 3 bin 500 rakıma kadar yükseltisi olan ve aynı anda hem yazın hem kışın yaşandığı, yeşili ile Karadeniz Mavisi ile Akdeniz’i andıran Kahramanmaraş’ın her konusu Ankara’da kısa bir süre önce kurulan Genç Kahramanmaraşlılar Platformu tarafından ele alınıyor.
RAMAZAN ÇALIŞMALARI
Eski Milli Eğitim Müdürü Yaşar Alkış’la tanışma, sohbet etme fırsatı bulan Kahramanmaraşlılara Ramazan ayının manevi havasına uygun olarak ayetlerden ve hadislerden bahsedildi. Bir arada olmanın önemini anlatan Kahramanmaraşlı gençlerimizi birlikte ve yan yana görmekten duyduğu memnuniyeti ileten Alkış, gençlerin aralarındaki muhabbeti muhafaza etmelerini, bunun ne kadar önemli olduğunun altını çizdi. Esprili yaklaşımı ve gençlik ruhuna uygun diliyle zaman zaman katılımcıları güldüren Alkış, Hz. Ali’nin “Bana bir harf öğreten, beni kendisine köle yapar.” sözü ve buna ilişkin açıklamaları ile sohbeti sonlandırdı.
DÖNEMİN SONUNA GELDİK
Sohbet sonrası söz alan, Genç Kahramanmaraşlılar Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Ecerkale: “Bu dönemin sonuna geldik. Önümüzdeki dönemde çalıştaylarımız, konferanslarımız olacak. Size soracağımız, sizden öneriler isteyeceğimiz organizasyonlarımız olacak. Hem kendimizin hem şehrimizin gelişimi için bunları yapacağız. Sizlerden ricamız bundan sonraki süreçte de platformumuzu takip edip, bizlerle yakın diyalog içinde olmanızdır.” ifadelerini kullandı. Ecerkale, toplantıya katılan gençlere ve organizasyona sponsorluk ve ev sahipliği yapan Maraşlı Çorbacı isimli restorana teşekkürlerini ileterek konuşmasını sonlandırdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER