Kahramanmaraş Valiliğinden ‘Tahliye’ açıklaması

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremin ardından il dışına gitmek isteyen vatandaşların tahliye işlemlerine ilişkin Valilikten açıklama geldi.

Kahramanmaraş Valiliğinden ‘Tahliye’ açıklaması

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7,7 ve Elbistan ilçesinde 7,6 büyüklüğündeki deprem konusunda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Şehirde bulunan ve Kahramanmaraş dışına çıkmak için şehir dışına giden vatandaşlar için Valilikten basın duyurusu yayımlandı.

Kahramanmaraş Valiliğinden yapılan açıklamada “İl dışına gitmek isteyen vatandaşlarımızın tahliye işlemleri TAMP Çalışma Grubu tarafından kara ve havayolu ile gerçekleştirilmektedir. Bölgemizde yaşanan deprem nedeniyle bugünden itibaren (12.02.2023) Kahramanmaraş’ta ikamet edip, kendi araçları ile ilimizden başka illere gitmek isteyen vatandaşlarımıza varış noktalarındaki kaymakamlıklara onaylı yol masraf belgelerini ibraz etmeleri halinde yol masraf desteği verilecektir” denildi.

Yapılan açıklamada vatandaşlar münacat için KAFUM çadır merkezi, 12 Şubat Stadyumu ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi önündeki noktalarda yapılabileceği bilgisi verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER