Kahramanmaraş Valisi Özkan: "Meşakkatli yolun 100'üncü yılını kutluyorum"

Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'na ilişkin, "Büyük zaferle taçlanan ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna vesile olan meşakkatli yolun 100'üncü yıl dönümünü kutluyorum." ifadesini kullandı.

Kahramanmaraş Valisi Özkan: "Meşakkatli yolun 100'üncü yılını kutluyorum"

Vali Özkan mesajında: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlattığı mücadele, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu yolunda önemli bir adımı oluşturmuştur” dedi
Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan mesajında şunları yer verdi: “Ecdadın tüm zorluklara rağmen kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin gençlerimize emanet edilmesi, güvenin ve inancın işaretidir. Gençlerimizin, bu aziz vatanı muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak için aynı şuurla mücadeleye devam edeceğine inancımız tamdır. Hep beraber, Türkiye Cumhuriyeti’nin modern çağın gereklerine uygun; ekonomik, kültürel ve sosyal alanda kalkınmış bir ülke seviyesine taşınması için canla başla çalışacağız. Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yıl dönümünü en içten duygularımla kutluyorum”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER