Asrın felaketi 6 Şubat depremlerinin yıl dönümüne günler kalmışken, depremin yıldönümünde Kahramanmaraş’a gelecek vatandaşlar, Kahramanmaraş Havaalanı’na inecek uçak sayısının az olmasından dolayı sorun yaşıyor.

İstanbul ve Ankara’dan depremin yıldönümünde Kahramanmaraş’a gelecek olan vatandaşlar, Kahramanmaraş’a direk gelen uçak sayısının az olmasından ve kalan uçakların biletlerin satılmasından dolayı mağdur oldu. Kahramanmaraş’a gelecek yolcuların bir başka problemi ise aktarmalı uçakların bekleme süresinin fazla olmasından kaynaklandı. Ankara’dan Kahramanmaraş’a gelecek vatandaşlar asgari 8 saat bekleme süresinin ardından Kahramanmaraş’a uçabilecek. Bu durumdan son derece rahatsız olan yolcular, yetkililerden ek sefer talebinde bulundu. Depremde vefat eden yakınlarını anmak için Kahramanmaraş’a gelmek istediklerini ancak bu şekilde sorunla karşılaştıklarını belirten yolcular; “Kahramanmaraş çok az sayıda direk kalkan uçak var. Birçok insan 6 Şubat günü Kahramanmaraş’a geleceği için direk gelen uçaklar tamamen doldu. Bir başka seçenek olan aktarmalı uçuşlarda ise bekleme süresi oldukça fazla. Bu durumdan çok mağdur oluyoruz. Kahramanmaraş’a acil ek seferler düzenlenmelidir” ifadelerini kullandılar.

İnat TV Box ve SelçukSports HD: Fenerbahçe-Kasımpaşa Maçı Canlı İzleme Heyecanı mı, Güvenlik Riski mi? İnat TV Box ve SelçukSports HD: Fenerbahçe-Kasımpaşa Maçı Canlı İzleme Heyecanı mı, Güvenlik Riski mi?

Ayrıca, İzmir ve Antalya gibi Kahramanmaraşlıların çok fazla sayıda bulunduğu şehirlerden Kahramanmaraş’a direk uçuşun bulunmamasında dolayı da o illerde yaşayan Kahramanmaraşlılar, memleketlerine direk uçuş düzenlenmesi talebinde bulundular.