KGC'den Başkan Akpınar'a ziyaret KGC'den Başkan Akpınar'a ziyaret

Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü'nden alınan verilere göre; Parçalı ve çok bulutlu bir atmosferde, yerel aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bölge genelinde etkili olacak. Yağışların, Hatay kıyı kesimleri, Mersin, Adana, Osmaniye ile Kahramanmaraş çevrelerinde yer yer kuvvetli olması öngörülüyor.

HAVA SICAKLIĞI:
Sıcaklıklarda 3 ila 5 derecelik bir düşüş bekleniyor.

RÜZGAR DURUMU:
Genellikle kuzey ve doğu yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette esecek. Ancak Mersin'in batısı ile iç kesimlerde güney yönlerden kuvvetli, yer yer fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR:
Doğu Akdeniz'de görülecek sağanak yağışların Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Hatay'ın kıyı kesimlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Bu durum, sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara neden olabilir. Bu nedenle, vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları önemlidir.

Mersin çevrelerindeki yağışların kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması muhtemel, bu da sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve ulaşımda aksamalara yol açabilir. Bu durumda bölge sakinlerinin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Rüzgarın, Mersin’in batı ilçelerinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın etkisini kaybetmesi beklense de muhtemel çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunması önemlidir.

kahramanmaras-hava-durumu-3