Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Diyanet Vakfı, Mehir Vakfı, Kahramanmaraş ve Konya İl Müftülüğü'nün destekleriyle hayata geçirilen "Kahramanmaraşlı 100 Genç Çiftimizin Yuvalarını Kuruyoruz" projesi kapsamında 100 çifte gelinlik ve damatlıkları teslim edildi.

Buyuksehir Evlenecek Genc Ciftlerin Yaninda2

Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini ortaya koyan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, evlenecek genç çiftlere maddi ve manevi destek sağlamaya devam ediyor. “Kahramanmaraşlı 100 Genç Çiftimizin Yuvalarını Kuruyoruz” projesi kapsamında 100 çifte gelinlik ve damatlıkları teslim edildi. Ayrıca evlenecek çiftlere Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde KADEM ve Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü iş birliğiyle “Aile ve Evlilik” eğitimi verildi. 24 Mayıs Cuma günü de 100 çiftin toplu düğün töreni yapılacak.

Buyuksehir Evlenecek Genc Ciftlerin Yaninda4

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN MADDİ VE MANEVİ DESTEKLER

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ayşe Taşkıran, programa ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi olarak Diyanet Vakfı, Kahramanmaraş İl Müftülüğü, Konya İl Müftülüğü ve Mehir Vakfı’nın destekleriyle şehrimizde ilk defa 100 çiftimizi toplu nikâh töreniyle evlendireceğiz. Bu kapsamda bizler genç çiftlere hem maddi destekte bulunuyoruz hem de KADEM ve Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü iş birliğiyle aile eğitimi düzenledik. Bugün de evlenecek çiftlerimize gelinlik ve damatlıklarını teslim ettik. Bundan sonraki süreçte beyaz eşya, kanepe, yatak, halı gibi ev eşyası desteklerimiz devam edecek. İnşallah 24 Mayıs Cuma günü de 100 çiftimizin düğününü yapacağız. Toplu düğün organizasyonunda; gelin arabasının süslenmesinden gelin başının yapılmasına, damat tıraşından yemek dağıtımına kadar tüm aşamalarda Büyükşehir Belediyesi olarak yeni çiftlerimize destek olacağız.”

Buyuksehir Evlenecek Genc Ciftlerin Yaninda3

GENÇ ÇİFTLERDEN MEMNUNİYET MESAJLARI

Sağlanan desteklerden duyduğu memnuniyeti belirten Remzi Akgül, şunları söyledi:

“Deprem sonrası maliyetlerin artması bizleri zorluyordu. Bu proje biz evlenecek çiftler açısından çok güzel oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.”

Buyuksehir Evlenecek Genc Ciftlerin Yaninda5

Furkan Gündüz ise şunları ifade etti:

Kahramanmaraş’ta konteyner yangını Kahramanmaraş’ta konteyner yangını

“Sağlanan bu destekler bizler için çok önemli. İnşallah Cuma günü de düğünümüzü yapacağız. Büyükşehir Belediyesi, İl Müftülüğü ve Vakıflar bu süreçte bizlere destek oluyor. Destekleri için tüm kurumlara teşekkür ediyoruz.”

24 MAYIS'TA TOPLU DÜĞÜN HEYECANI

“Kahramanmaraşlı 100 Genç Çiftimizin Yuvalarını Kuruyoruz” projesi kapsamında 100 çifte maddi ve manevi destek sağlayan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, 24 Mayıs Cuma günü de 100 çiftin toplu düğün törenini gerçekleştirecek. Düğünde gelin arabasının süslenmesinden gelin başının yapılmasına, damat tıraşından yemek dağıtımına kadar tüm aşamalarda Büyükşehir Belediyesi yeni çiftlere destek olacak.

Buyuksehir Evlenecek Genc Ciftlerin Yaninda6

Editör: İsa Aslantaş