Yurt genelinde sıcak havaların etkisini göstermesi ile birlikte Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılacak olan hava uyarılarına vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor.

Türkiye’nin her ilinde olduğu gibi Kahramanmaraş’ta da vatandaşlar, hava durumuna bakmadan dışarı çıkmıyor. Peki Kahramanmaraş’ta bu hafta hava nasıl olacak? İşte Meteoroloji’nin Kahramanmaraş için yaptığı 5 günlük hava tahmini:

Büyükşehir, Organize Sanayi ve Kavlaklı’nın Yolunu İyileştiriyor Büyükşehir, Organize Sanayi ve Kavlaklı’nın Yolunu İyileştiriyor

Kahramanmaraş’ta Bu Hafta Hava Nasıl Olacak?

6 Mart Pazartesi: Haftanın ilk günü olan Pazartesi günü, il genelinde sağanak yağışlı bir hava etkili olacak. Günün en düşük hava sıcaklığı 8, en yüksek hava sıcaklığı ise 13 derece olması bekleniyor. Günün en düşük nem oranı 54, en yüksek nem oranı ise 9o. Etkili olacak rüzgar yönü ise batıdan esecek olan 11 kilometrelik rüzgar.

7 Mart Salı: Salı günü Kahramanmaraş’ı soğuk bir gün beklerken çok bulutlu bir hava etkili olması bekleniyor. Günün en düşük hava sıcaklığı 4, en yüksek hava sıcaklığı ise 17 derece olacak. Günün en düşük nem oranı 36, en yüksek nem oranı ise 91 olacak. Günün etkili rüzgarı kuzeybatıdan esecek olan 6 kilometrelik rüzgar olacak.

6 Mart Çarşamba: Kahramanmaraş’ta Çarşamba günü sağanak yağışlı hava etkisini gösterecek. Günün en düşük hava sıcaklığı 5, en yüksek hava sıcaklığı ise 18 derece olacak. Günün en düşük nem oranı 38, en yüksek nem oranı ise 84 olması bekleniyor. Günün hakim rüzgarı ise kuzeybatıdan esecek olan 10 kilometrelik rüzgar.

9 Mart Perşembe: Perşembe gününden itibaren sağanak yağışlı havalar kendisini birazcık daha hissettirecek. Perşembe günün en düşük hava sıcaklığı 6, en yüksek hava sıcaklığı ise 18 derece olması bekleniyor. Günün en düşük nem oranı 37, en yüksek nem oranı ise 84. Günün hakim rüzgar yönü ise 9 kilometrelik batıdan esecek rüzgar olacak.

10 Mart Cuma: Cuma günü Kahramanmaraş’ta parçalı bulutlu hava hakim olması bekleniyor. Günün en düşük hava sıcaklığı 5, en yüksek hava sıcaklığı 18 derece olacak. Günün en düşük nem oranı 41, en yüksek nem oranı ise 92. Günün hakim rüzgar yönü ise batıdan esecek olan 9 kilometrelik rüzgar olacak.

Editör: TE Bilisim