Kahramanmaraş'ta oturduğu apartmanda bunu yapan ceza ödeyecek Kahramanmaraş'ta oturduğu apartmanda bunu yapan ceza ödeyecek

Yurt genelinde dengesiz hava sıcaklıklarının devam etmesi ile birlikte Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılacak olan hava uyarılarına vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor.

Türkiye’nin her ilinde olduğu gibi Kahramanmaraş’ta da vatandaşlar, hava durumuna bakmadan dışarı çıkmıyor. Peki Kahramanmaraş’ta bu hafta hava nasıl olacak? İşte Meteoroloji’nin Kahramanmaraş için yaptığı 5 günlük hava tahmini:

Kahramanmaraş’ta Bu Hafta Hava Nasıl Olacak?

22 Mayıs Pazartesi: Haftanın ilk günü olan Pazartesi günü, il genelinde gök gürültülü sağanak yağışlı bir hava etkili olacak. Günün en düşük hava sıcaklığı 15, en yüksek hava sıcaklığı ise 26 derece olması bekleniyor. Günün en düşük nem oranı 49, en yüksek nem oranı ise 89. Etkili olacak rüzgar yönü ise güneydoğudan esecek olan 10 kilometrelik rüzgar.

23 Mayıs Salı: Haftanın ikinci günü olan Salı günü, il genelinde sağanak yağışlı bir hava etkili olacak. Günün en düşük hava sıcaklığı 16, en yüksek hava sıcaklığı ise 26 derece olması bekleniyor. Günün en düşük nem oranı 53, en yüksek nem oranı ise 84. Etkili olacak rüzgar yönü ise güneyden esecek olan 8 kilometrelik rüzgar.

24 Mayıs Çarşamba: Kahramanmaraş’ta Çarşamba günü parçalı bulutlu hava etkisini gösterecek. Günün en düşük hava sıcaklığı 14, en yüksek hava sıcaklığı ise 29 derece olacak. Günün en düşük nem oranı 32, en yüksek nem oranı ise 90 olması bekleniyor. Günün hakim rüzgarı ise güneyden esecek olan 9 kilometrelik rüzgar.

25 Mayıs Perşembe: Perşembe günü de gök gürültülü sağanak yağışlı havalar kendisini birazcık daha hissettirecek. Perşembe günün en düşük hava sıcaklığı 17, en yüksek hava sıcaklığı ise 31 derece olması bekleniyor. Günün en düşük nem oranı 32, en yüksek nem oranı ise 65. Günün hakim rüzgar yönü ise 6 kilometrelik güneyden esecek rüzgar olacak.

26 Mayıs Cuma: İş gününün son gününde parçalı bulutlu bir hakim olacak. Günün en düşük hava sıcaklığı 18, en yüksek hava sıcaklığı ise 31 derece olacak. Günün en düşük nem oranı 33, en yüksek nem oranı 77 olacak. Günün hakim rüzgarı ise batıdan esecek olan 11 kilometrelik rüzgar olacak.

Editör: TE Bilisim