Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Pazarcık ilçesinde gerçekleştirdiği Düzbağ Hattı Bağlantısı ve İçmesuyu Arıtma Tesisi projesiyle bölgeye 300 milyon TL'lik önemli bir yatırım yapmaya devam ediyor.

Projede, 12 kilometrelik isale hattı ve arıtma tesisi inşaatı hızla ilerliyor.

Toptaş: Daha Yaşanabilir Onikişubat’ı Birlikte İnşa Edeceğiz Toptaş: Daha Yaşanabilir Onikişubat’ı Birlikte İnşa Edeceğiz

pazarcik_6

PROJENİN DETAYLARI: DÜZBAĞ HATTI BAĞLANTISI VE İÇMESUYU ARITMA TESİSİ

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ve Pazarcık ilçesinin içmesuyu sorununu çözme hedefi güden Düzbağ Hattı Bağlantısı ve İçmesuyu Arıtma Tesisi projesi büyük bir titizlikle sürüyor.

11 Kasım 2023 tarihinde temeli atılan proje kapsamında, 12 kilometrelik isale hattının imalatı devam ederken, aynı zamanda arıtma tesisinin inşası da hızla yükseliyor.

PAZARCIK'A DEV ALTYAPI YATIRIMI: 600 MİLYON TL'LİK PROJE

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, projenin toplam değerini 300 milyon TL olarak açıklarken, Pazarcık'a 600 milyon TL'lik dev bir altyapı yatırımı yapılacağını belirtti.

tetmel_atma_toreni

Başkan Güngör, yaptığı açıklamada, "Su arzımızı güvence altına almak için çok önemli çalışmalar yürütüyoruz. Pazarcık da bu noktada ciddi yatırımlar gerçekleştirdiğimiz ilçelerimizden biri. 300 Milyon TL’lik yatırımla hayata geçirdiğimiz Düzbağ Hattı Bağlantısı ve İçmesuyu Arıtma Tesisi projemizle Helete’nin suyunu 12 kilometre hat ve arıtma tesisi yaparak Pazarcık’ımıza ulaştırıyoruz. Bu projeyle ilçemizin içmesuyu sorununu uzun yıllar boyunca çözüme kavuşturacağız. Bu çalışmaya ilave olarak Pazarcık ilçemizin tüm altyapısını değiştirecek 300 Milyon TL’lik bir yatırımı daha başlatıyoruz. Helete bağlantısı ve tüm altyapı yenilemeleriyle Pazarcık ilçemize 600 Milyon TL’lik bir yatırım yapmış olacağız" dedi.