Kahramanmaraş'ta insanlık ölmemiş dedirten olay! Kahramanmaraş'ta insanlık ölmemiş dedirten olay!

Kahramanmaraş'ta jandarma ekipleri, PKK/KCK terör örgütünün propagandasını yapan kişilere göz açtırmıyor. Yürütülen operasyonlar sonucunda terör örgütünün faaliyetleri deşifre edilmeye devam ediyor.

FRANSA'DA İKAMET EDEN KİŞİYE YÖNELİK OPERASYON

Elde edilen bilgilere göre, Pazarcık İlçesi İncirli Mahallesi'nde nüfusa kayıtlı ve Fransa'da ikamet eden bir kişi, sosyal medya platformlarında (PKK/KCK-PYD/YPG) terör örgütü propagandası yaptığı tespit edildi. Bu kişi hakkında yasal işlem başlatıldı.

YASADIŞI BAHİS VE MÜSTEHCEN İÇERİKLİ SİTELERE ERİŞİM ENGELLENDİ

Ayrıca, yasadışı bahis faaliyetleriyle ilişkilendirilen 98 müstehcen içerikli internet sitesinin, Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu ihbar web sayfası üzerinden erişimi engellendi. Ayrıca, dolandırıcılık içerikli phishing (psihing) sitesinin Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi (USOM) aracılığı ile erişimi de engellendi.

TERÖR ÖRGÜTÜ PROPAGANDASINA KARŞI SOSYAL MEDYA HESAPLARINA ERİŞİM ENGELLENDİ

Terör örgütü propagandası içerikli paylaşımlarda bulunan 5 Twitter hesabı, sulh ceza mahkemesi kararıyla erişime kapatıldı. Aynı zamanda, terör örgütü propagandası ve Türkiye Cumhuriyeti kurumlarını aşağılayıcı içerikler paylaşan bir sosyal medya hesabının kullanıcısı kimliklendirilerek ilgili birimlere rapor edildi ve değerlendirilmek üzere gönderildi.