Kahramanmaraş'ta dehşet: Ölen 4, öldüren 14 yaşında Kahramanmaraş'ta dehşet: Ölen 4, öldüren 14 yaşında

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayının manevi atmosferini musiki dinletileri, söyleşiler, tiyatro gösterileri ve konserlerle taçlandırmaya hazırlanıyor. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde düzenlenecek ücretsiz etkinliklere tüm vatandaşlar davetli.

Etkinlikler Musiki Dinletisiyle Başlayacak

Ramazan ayı etkinlikleri 14 Mart Perşembe günü saat 20.45'te düzenlenecek tasavvuf musikisi dinletisiyle başlayacak. 15 Mart Cuma günü ise saat 20.45'te Müzisyen Eşref Ziya, birbirinden değerli parçaları Kahramanmaraşlı müzikseverler için seslendirecek.

Söyleşi ve Tasavvuf Musikisi Dinletileri Devam Edecek

Etkinlik takvimi kapsamında 16 Mart Cumartesi günü saat 20.45'te Yazar Yasin Pişgin'in katılımıyla "Emrolunduğu Gibi Dosdoğru Ol" söyleşisi düzenlenecek. 22 Mart Cuma günü tasavvuf musikisi dinletisi, 27 Mart Çarşamba günü ise Aykut Kuşkaya konseri sanatseverlerle buluşacak.

Çocuklar da Eğlenceli Etkinliklerde Unutulmayacak

Ramazan ayında çocuklar da unutulmayacak. 17 Mart Pazar günü Nasrettin Hoca'dan Kavuklu'ya Ders, 24 Mart Pazar günü ise Hacivat Karagöz ve Meddah Amca adlı tiyatro gösterileri saat 13.00 ve 15.00'da minikler için sahne alacak. 20 Mart Çarşamba günü saat 20.45 ve 4 Nisan Perşembe günü saat 21.00'da birbirinden eğlenceli kukla gösterileri miniklerle buluşacak.

Tiyatroseverler de İki Güzel Gösteri İzleyebilecek

Ramazan ayında yetişkinlere yönelik 2 tane tiyatro gösterisi de sahnelenecek. 29 Mart Cuma günü saat 20.45'te Kiralık Konak – Cengiz Küçükayvaz Tiyatrosu, 6 Nisan Cumartesi günü saat 21.00'da ise Bir Tabak Daha adlı tiyatro gösterisi sanatseverler için sahne alacak.

Etkinliklere İnternetten Ulaşılabilir

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, Ramazan ayı boyunca düzenlenecek etkinliklere https://kahramanmaras.bel.tr/duyuru/2024/03/06/ramazan-ayi-etkinlik-takvimi internet adresinden ulaşılabileceği ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecek programlara tüm vatandaşların davetli olduğu belirtildi.