Kahramanmaraş Büyükşehir, Bayram Öncesi Ulu Çınarların Temizlik ve Bakımını Üstlendi Kahramanmaraş Büyükşehir, Bayram Öncesi Ulu Çınarların Temizlik ve Bakımını Üstlendi

Kahramanmaraş, Türkiye genelinde "narkogüç" operasyonları kapsamında gerçekleştirilen eş zamanlı baskınlarla dikkat çekiyor. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 44 ilde bu operasyonların sonucunda 176 şüpheli şahsın gözaltına alındığını duyurdu. Bu önemli operasyonlarda toplam 387 ekip ve 985 polis görev aldı, ayrıca 2 hava aracı ve 27 narkotik dedektör köpeği kullanıldı.

UYUŞTURUCU MADDE KAÇAKÇILARINA KARŞI BÜYÜK BAŞARI: 1 TON 100 KG UYUŞTURUCU ELE GEÇİRİLDİ

Operasyonlar sonucunda muhtelif içerikte toplam 1 ton 100 kg uyuşturucu madde ele geçirildi. Yakalanan uyuşturucu maddeler arasında 846 kg metamfetamin, 223 kg skunk, 11 kg kokain, 15 kg esrar, 5 kg bonzai, 0,5 kg eroin ve 35.000 uyuşturucu hap bulunuyor. Ayrıca operasyonlar sırasında 14 adet tabanca, 4 adet tüfek ve büyük miktarda para da ele geçirildi.

MÜCADELE KARARLILIĞI: GELECEĞİ ZEHİRLEMEYE ÇALIŞANLARA KARŞI

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyon sonuçlarını paylaşırken millete çağrıda bulunarak, "Geleceğimizi zehirlemeye çalışan uyuşturucu tacirleriyle, terör örgütleriyle, göçmen kaçakçılarıyla ve organize suç örgütleriyle mücadeleye kararlılıkla devam edeceğiz" dedi. Bu mücadele kapsamında Türkiye genelinde aranan uyuşturucu tacirleri ve uyuşturucu madde suçlarından aranan şahısların yakalanması amacıyla 44 ilde eş zamanlı operasyonlar gerçekleştirildi.

KAHRAMAN POLİSLERİMİZDEN TEBRİK: ZEHİR TACİRLERİNE HAYATI ZEHİR ETMEYECEĞİZ

İstanbul, İzmir, Adana, Erzurum, Şanlıurfa, Denizli, Antalya, Gaziantep, Ankara, Giresun, Sakarya, Konya, Kütahya, Kırşehir, Afyon, Samsun, Batman, Osmaniye, Karaman, Bolu, Kırklareli, Bursa, Malatya, Tokat, Ağrı, Van, Şırnak, Eskişehir, Elazığ, Muğla, Yalova, Bitlis, Kahramanmaraş, Siirt, Tekirdağ, Kilis, Hatay, Kayseri, Kocaeli, Sinop, Diyarbakır, Hakkari, Mersin ve Düzce illerinde gerçekleştirilen operasyonlarda kahraman polisler büyük bir başarıya imza attı. Bu operasyonların sonuçlarıyla uyuşturucu ticaretine darbe vururken, halkın destek ve dualarıyla zehir tacirlerine karşı verilen mücadele daha da güçleniyor.

Editör: İsa Aslantaş