Duyunca şok olacaksınız! Bakın Türkoğlu adını nereden alıyor? Duyunca şok olacaksınız! Bakın Türkoğlu adını nereden alıyor?

Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesine bağlı Barbaros Mahallesi'nde, 30 yaşındaki Kazım Köse'nin evinde çıkan yangın büyük bir faciaya yol açtı. Baba Kazım Köse ile 8 yaşındaki kızı Melike Köse, yangında hayatını kaybederken, anne Meryem ile diğer çocukları Çiğdem Ahsen ve Ilgar Köse yaralandı.

YANGIN ANI PANİK YARATTI

Mahalle sakinleri, Kazım Köse'nin evinden yükselen dumanları fark ederek durumu hemen 112 Çağrı Merkezi'ne bildirdi. İhbar üzerine olay yerine polis, sağlık ekipleri ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri sevk edildi. Yangın, ekiplerin yaklaşık 2 saat süren çabası sonucu kontrol altına alındı.

ACI HABER GELDİ: BABA HAYATINI KAYBETTİ, KÜÇÜK MELİKE KURTARILAMADI

Ne yazık ki, yangında baba Kazım Köse'nin yaşamını yitirdiği belirlendi. Ailenin diğer fertleri ise ağır yaralı olarak ambulanslarla çeşitli hastanelere sevk edildi. 8 yaşındaki Melike Köse, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

YARALILAR HASTANEYE KALDIRILDI

Yangında yaralanan anne Meryem ile diğer çocukları Çiğdem Ahsen ve Ilgar Köse'nin tedavileri ise kentteki çeşitli hastanelerde devam ediyor. Aile fertlerinin acı kaybı, mahallede derin üzüntüye neden oldu. Yangının çıkış nedeni ise henüz belirlenemedi. Yetkililer, olayla ilgili detaylı bir soruşturma başlattı.