Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Yeni Kahramanmaraş vizyonu doğrultusunda şehir genelinde alt ve üstyapı yatırımlarını artırarak sürdürmeye devam ediyor.

Bu çerçevede, özellikle şehrin yüksek kesimlerinde ve kırsal mahallelerde gece saatlerinde başlayan kar yağışına karşı etkin bir şekilde mücadele ediyor.

Gözler Fırat Görgel'in toplantısında: Kahramanmaraş projelerini açıklayacak Gözler Fırat Görgel'in toplantısında: Kahramanmaraş projelerini açıklayacak

ARTERLER, HUMMALI KAR KÜREME ÇALIŞMALARI İLE ULAŞIMA AÇIK TUTULUYOR

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen kar küreme çalışmaları kapsamında, öncelikli olarak Yedikuyular Kayak Merkezi yolu, Çağlayancerit ilçesinde Soğukpınar - Kaleköy yolu ile Onikişubat’ta Kümperli – Çağırkan Grup Yolu gibi adreslerde çalışmalar gerçekleştiriliyor.

Karla mücadele (1)

EKİPLER, GECE SAATLERİNDE BAŞLAYAN KAR YAĞIŞINA KARŞI TEYAKKUZDA

Kış şartlarıyla mücadelede tüm araç ve personeliyle sahada olan Büyükşehir Belediyesi, gece saatlerinde başlayan kar yağışına karşı anında müdahalede bulunuyor. Ekipler, meydana gelen kar yağışının etkilediği bölgelerde arterleri ulaşıma açık tutmak için hummalı bir çaba sarf ediyor.

VATANDAŞLARDAN GELEN TALEPLERE ANINDA CEVAP

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Tüm araç ve personelimizle sahadayız. Kar yağışının meydana geldiği ilk andan itibaren gerçekleştirilen etkin müdahaleyle arterler ulaşıma açık tutuluyor. Kar yağışıyla birlikte oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçmek için tüm tedbirleri almış bulunmaktayız. Vatandaşlarımız kış şartlarıyla mücadele kapsamında taleplerini 112 Acil Çağrı Merkezi ve Alo 153 üzerinden Afet Koordinasyon Merkezi’ne ulaştırabilirler” denildi.