1 Aralık itibariyle şehirlerarası yolcu ve yük taşıyan ticari araçlarda kış lastiği kullanımı zorunlu hale gelecek. Bu değişiklik öncesi sürücüler, lastik değişimi için lastik satış noktalarında yoğunluk oluşturuyor.

DÖVİZ KURU ARTIŞIYLA BİRLİKTE LASTİK FİYATLARI YÜKSELİYOR

Döviz kuru artışının lastik fiyatlarını olumsuz etkilediğini belirten satıcılar, sürücülerin 2. el lastiklere yönelik ciddi bir talep gösterdiğini ifade ediyor. Artan maliyetler nedeniyle sürücüler, çözümü 2. el lastiklerde bulmaya çalışıyor.

SÜRÜCÜLERİN TERCİHİ: İKİNCİ EL KIŞ LASTİKLERİ

Az Hasarlı Necip Fazıl Hastanesi yıkılacak mı? Bu hastanenin yıkılması kimi zengin edecek? Az Hasarlı Necip Fazıl Hastanesi yıkılacak mı? Bu hastanenin yıkılması kimi zengin edecek?

Lastik fiyatlarındaki artışın sürücüleri 2. el lastiklere yönelttiğini söyleyen kullanıcılar, 2. el lastik fiyatlarının da genel artıştan nasibini aldığını vurguluyor. Bir adet sıfır kış lastiği bin 800-2.500 TL arasında değişirken, ikinci elde ise bir adet kış lastiği 800 ila 1.200 TL arasında alıcı buluyor.

Bu gelişmelerle birlikte sürücüler, hem yasal zorunluluğa uyum sağlama çabası içinde hem de ekonomik çözüm arayışında bulunuyor.

Kış aylarının gelmesiyle birlikte, ticari araç sahipleri araçlarını kış şartlarına uygun hale getirme adına lastik değişimi konusunda dikkatli bir planlama yapmaya devam ediyor.

Editör: İsa Aslantaş