Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, ülkedeki sel ve fırtına felaketlerinden olumsuz etkilenen küçük ve orta ölçekli işletmeleri desteklemek amacıyla önemli bir adım attı. Kacır, bu zorlu dönemde ayakta kalmaya çalışan KOBİ'lere 1 milyon TL'ye kadar faizsiz kredi sağlanacağını açıkladı.

SEL VE FIRTINA MAĞDURU İŞLETMELERE CAN SUYU: 1 MİLYON TL FAİZSİZ KREDİ FIRSATI

Bakan Işıkhan'dan ''emekliye refah payı'' açıklaması Bakan Işıkhan'dan ''emekliye refah payı'' açıklaması

Geçtiğimiz günlerde ülkenin çeşitli bölgelerini etkisi altına alan şiddetli yağış, sel ve fırtına, birçok işletmeyi olumsuz etkiledi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, bu doğal afetlerin etkilediği KOBİ'ler için önemli bir destek paketi açıkladı. Buna göre, sel ve fırtına mağduru işletmelere, 1 milyon TL'ye kadar faizsiz kredi imkanı sunulacak.

KACIR: "ZORLU DÖNEMLERDE İŞLETMELERİMİZE DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Bakan Kacır, yaptığı açıklamada, "Doğal afetler nedeniyle sıkıntı yaşayan işletmelerimizin yanında olmak, onlara destek olmak görevimizdir. Bu çerçevede, sel ve fırtınadan etkilenen KOBİ'leri finansal olarak rahatlatmak adına 1 milyon TL'ye kadar faizsiz kredi imkanı sağlıyoruz. Zorlu dönemlerde işletmelerimize destek olmaya devam edeceğiz" dedi.

KOBİ'LER İÇİN DETAYLI BAŞVURU VE DEĞERLENDİRME SÜRECİ

KOBİ'lerin bu destekten faydalanabilmesi için belirli bir başvuru ve değerlendirme sürecine tabi tutulacakları belirtildi. Başvuru süreci içerisinde, işletmelerin sel ve fırtına nedeniyle oluşan zararlarını belgelemeleri ve gerekli şartları yerine getirmeleri gerekecek. Bakanlık, başvuruları titizlikle değerlendirecek ve uygun olan işletmelere gerekli finansal destek sağlanacak.

GELECEĞE UMUT IŞIĞI: KOBİ'LER İÇİN YENİ FIRSATLAR

Bu destek paketi, sel ve fırtına mağduru KOBİ'ler için umut ışığı olurken, işletmelerin yeniden ayağa kalkmalarına yardımcı olacak. Ayrıca, faizsiz kredi imkanıyla işletmelerin ekonomik olarak güçlenmeleri ve geleceğe daha umutlu bir bakış açısıyla ilerlemeleri hedefleniyor. Bakan Kacır, bu tür desteklerin sürdürüleceğini vurgulayarak, iş dünyasına güven verdi.