Marmara Denizi'nde, İmralı Adası'nın güneybatısında su alarak batan 69 metre boyundaki kargo gemisinin mürettebatı için kurtarma çalışmaları hızla başlatıldı.

Evlilik 2 Ay Sürdü, Nafaka 25 Bin TL! Mahkeme Kadının Hakaretlerini de Gerekçe Gösterdi! Evlilik 2 Ay Sürdü, Nafaka 25 Bin TL! Mahkeme Kadının Hakaretlerini de Gerekçe Gösterdi!

KURTARMA BOTLARI OLAY YERİNE YÖNLENDİRİLDİ

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, adanın güneybatısında su alan "BATUHAN A" isimli 69 metre boyundaki genel kargo gemisi için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne ait KEGM-6 ve KIYEM-4 hızlı tahlisiye botlarının olay yerine yönlendirildiği belirtildi.

marmara-denizinde-kargo-gemisi-batti-ekipler-6-kisilik-murettebat-icin-harekete-gecti-1

BÖLGEYE EKİPLER GÖNDERİLDİ

Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, olayın ardından bölgeye Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne bağlı iki ekibin yanı sıra Balıkesir'in Bandırma ilçesinden bir ekibin daha gönderildiğini ifade etti.

Vali Demirtaş, "Su alarak batan gemide, Türk vatandaşı oldukları değerlendirilen 6 kişilik mürettebatın kurtarılması için çalışmalar yoğun şekilde devam ediyor." şeklinde konuştu.